Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes meghirdetni ilyen...

Érdemes meghirdetni ilyen régi szerszámokat, vagy inkább "kuka" és nem érdemes vele vacakolni?

Figyelt kérdés

Szóval lebontottam a sufnit. Van egy csomó vashulladékom belőle amit majd eladok.

De találtam több vödörnyi ős régi, legalább 50 éves szerszámokat. Kézi fúrók, egy csomó, furcsa alakú véső, mindenféle kalapács, fogók, ilyesmik. Elég rozsdásak, évtizedek óta nem nyúlt hozzájuk senki.

Érdemes ezeket vaterára feltenni? Vagy inkább adjam oda ezeket is a vasasnak?

Használati értékük talán már nem, inkább csak muzeális lehet.


2011. aug. 15. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a piacon is eladhatod valakinek, aki ilyenekkel foglalkozik.
2011. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet. Igazság szerint láttam ilyesmiket piacon, de nem igazán van nagy forgalma, ahogy láttam. Ha az egész nagy vödör 20-25 kiló cuccért kapok pár száz esetleg ezer forint, akkor elcipelni sem érdemes.

Jó, persze nem ebből akarok meggazdagodni, de kb ezer forintot ócskavas áron is kapok érte. Láttam vaterán, hogy van, aki pár hasonló darabért kér 8-10eFt-ot. Na azt is azért irreálisnak tartom. De mondjuk 50-100Ft/db áron szívesen megszabadulnék tőlük.

De inkább valószínűbbnek tartom, hogy mégiscsak ócskavas lesz belőlük.

2011. aug. 15. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy rakás régi szerszám a garázsban, a baj az hogy többségük javításra szorulna, eladni meg viszont nem akarjuk,nem is nagyon tudnánk, ma már senki nem akar (ilyenekkel) dolgozni. Szóval vagy csinálgasdd meg őket házilag úgy hogy esetleg tudd később használni vagy kuka. Megvenni senki nem fogja, ez a muzeális érték dolog elég alaptalan sajnos.
2011. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor először csak úgy kérdezd meg, hogy nem viszed, akkor nem cipekedsz potyára :)
2011. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megy a vasba!
2011. aug. 16. 08:52
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Meg tudod mondani, hogy a vésők milyen vésők? Úgy értem fa-, fém-, kővéső? Vagy azt, hogy a régi tulajdonosuk mivel foglalkozott? 50 éves szerszámoknak még nincs igazán muzeális értéke, de ha nincsenek túl rossz állapotban, még lehet velük mit kezdeni. Engem lehet, hogy érdekelne.

2011. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!