Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek kell-e valamit...

Szerintetek kell-e valamit aláíratni a lakótársammal, hogy tudja a fizetési kötelességeit, és hogy hivatalossá tegyük odaköltözését? És ha igen, mégis mi legyen benne.

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

te vagy a főbérlője? a tiéd a lakás? mert ha igen, akkor netről tölthetsz le formanyomtatványt, amit ketten aláírtok és kész

ha te is csak bérlő vagy, akkor ez a főbérlő dolga :D

2011. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak bérlő vagyok, főbérlő nincs. Magamnak kerítettem lakótársat. Csak az a kérdés, hogy kell-e valami papír róla, hogy nyoma maradjon, amivel "hivatalossá" tehetnénk és hogy tisztában legyen kötelességeivel. :)
2011. aug. 22. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem ezt neki és a főbérlőnek kell lerendezni, hiszen fizetni is neki fog.

nálunk legalábbis így volt

2011. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De nincs főbérlő. Nekem fog fizetni, és én utalom a tulajdonosnak.
2011. aug. 22. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi négyen voltunk, a tulajdonos csak egy személlyel akart bérleti szerződést kötni (nem én voltam az). Azt mondta, a többit ránk bízza. Gondolom, nálatok is ez a helyzet.

Nos, mi írtunk egy ún. "Lakótársi szerződést".

Ez azt tartalmazta, hogy...

(valami ilyesmi)

...a bérlő és a tulajdonos között kötött szerződésben foglaltak érvényesek a bérlőtársra is. A lakótárs és a bérlő a szerződésben megállapított összegen (bérleti díj, rezsi és közös költség) egyenlő mértékben, fele-fele arányban osztoznak. A lakótárs a befizetési idő előtt egy héttel fizet a bérlőnek, aki a saját részével kiegészített összeget átadja a tulajdonosnak.


Belevehetitek még, hogy mi a teendő, ha a lakótárs távozik. Például:

Ha a lakótárs véglegesen távozik az albérletből, kötelessége egy hónappal előre bejelenteni szándékát. (Nem árt leszögezni, hogy ha lelép, saját magának kell biztosítania az utána következőt vagy csak és kizárólag a bérlő dolga a lakótárskeresés. Nálunk ez nem volt megbeszélve, ezért két hónapig várnom kellett, mire kiköltözhettem. Mert hisztizett a bérlő.)

És:

Ha a bérlő a tulajdonossal módosítja vagy felbontja a bérleti szerződést, ez kizárólag a lakótárs jelenlétében vagy annak meghatalmazottjával történhet.


Bla-bla.

2011. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na igen:) Ezt szerettem volna. Köszönöm! :)
2011. aug. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!