Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez mennyibe kerülne? Ki...

Ez mennyibe kerülne? Ki szeretnék cseréltetni egy kb.40×90 cm-es ablakot egy 90×90 centisre. Ehhez ugye ki kéne bontani a falat, vakolatot, szigetelést helyrehozni + az ablak ára. Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy kezdődik, hogy megtervezteted és építési engedélyt kérsz rá.

Ez pár hónap és nem kevés pénz. Utána lehet nekiállni.

2011. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ehhez kell építési engedély???
2011. szept. 12. 09:32
 3/10 dirtboy ***** válasza:
családi házban nem kell építési engedély
2011. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen változás a homlokzaton, így egy ablak méretének a megváltoztatás is építési engedély köteles.

Csak akkor nem kell építési engedély, ha ugyan olyan méretű ablak helyére ugyan olyat raksz.

Én már tavaly ezt végigjártam. Sőt, arra is kellett külön építési engedélyt kérni, hogy a külső falon egy 10cm átmérőjű csövet kivezessünk.

Kérdezd meg a helyi önkormányzat építésügyi osztályán, nehogy legyen egy rosszakaró szomszéd és baj legyen belőle!

2011. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és szintén családi házról volt szó.
2011. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:
komolyan?? akkor bocsi kajak nem tudtam hogy kell ilyesmi,mifelénk nem szokás engedélyt kérni ilyenekre
2011. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez egy hátsó ablak, valószínűleg soha, senki nem venné észre... de akkor utána járok!

És ezen kívül, maga a munka kb. mennyi lenne?

2011. szept. 12. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem elrémiszteni akarlak, de nálunk kellett hozzá. Igaz, valami olyasmi kitétel is rémlik, hogy ha az áthidaló mérete nem változik, tehát nem az ablak szélességén változtatsz, hanem lefelé bővíted, akkor talán nem kell.

De ebben nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget írni. Meg az is lehet, hogy önkormányzatonként is változik a szabályozás.


Maga az ablak durván 20-30e körül lehet. De gondolom ezt Te is tudod. A munkadíj fogalmam sincs, hogy mennyi, amennyiért egy kőműves elvállalná.

2011. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az sem biztos, hogy egyáltalán cserélhetsz nagyobbra... Nálunk üvegtéglával kellett kombinálni, így jött ki a 120x60 fényfelület... - szintén hátsó ablak. 60x60 vagy 40x90 a max, annál nagyobb ablakot már eredetileg sem engedélyeztek volna a tervrajzon sem!!! Nem tudom ez pontosan milyen szabály (a szomszédtól való távolság, tűzfal, vagy mi miatt?), de bármelyik építész megmondja 2 másodperc alatt...
2011. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2012. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!