Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond a bojlerrel? :S

Mi lehet a gond a bojlerrel? :S

Figyelt kérdés

Tegnapekőtt vettünk egy 120 literes Ariston bojlert, de sajnos nem volt szerelő aki beszerelte volna, így hát nem szakember rakta fel. Felfűti a vizet, nincs gond ebből a szempontból, de ha kinyitjuk a meleg vizet, aligha folyik a csap, tusoló meg még úgyse. Mi lehet a gond? Néztem pár képet, és nem mindenhol láttam azt a kis nyomás csapot felcsavarva a melegvízes része csücskén. Lehet az szűkíti le?

Ha azt lecsavarjuk és nem tesszük vissza nem lesz gond? Illetve ha azt nem tesszük fel.? Nem értek az ilyesmihez, remélem azért nagyjából érhetően írtam. :S

Remélem tudtuk segíteni, köszi! :)


2011. szept. 18. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hívj ki egy szakembert, lehet valami rosszul van bekötve.
2011. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a kis csap azért van, hogy melegítéskor a túlnyomás ne vigye szét a rendszert. Én inkább dugulásra tudok gondolni a flexibilis csöveknél. (Gondolom olyannal raktátok össze)

Bontsátok le közvetlenül a bojler elött, és nézzétek meg, mennyire folyik, ha ráadjátok a vizet. Ha az jó, akkor csináljátok uezt a bojler után közvetlenül, és így tovább a csaptelepig. Nálam is volt már ilyen probléma.

2011. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Niburta válasza:
Húgomnál hasonló volt a gond, nála a flexibilis cső volt a a ludas (eldugult). Nem régi véletlenül? Vagy nincs megtörve? Szerintem keress meg egy szakembert (akit ismerős ajánl).
2011. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem mindenhol láttam azt a kis nyomás csapot felcsavarva a melegvízes része csücskén."


Az a "kis nyomás csap" a visszacsapó+biztonsági szelep lehet és azt a HIDEG ágba kell kötni a bojler bemenetére!

Nem hagyható el, biztonsági szelep! A melegítéskor táguló víz nyomását engedi el, felfűtéskor csepegni szokott.

2011. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A biztonsági szelepen van egy jelzés ami a víz irányát mutatja! A biztonsági szelepet ("a kis nyomás csap") a hideg oldalra (kék jelzés) kell bekötni, és a nyílnak felfelé, a bojler irányába kell mutatnia!

Ha kikötöd a tágulás szétrepesztheti a bojlert!

2011. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...illetve visszanyomja a meleg vizet a hideg ágba!
2011. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sikerült felhívnom egy szerelőt, és ő is megerősítette, hogy a hidegvíz részére kell át tenni azt a szelepet. Holnap meg lesz csinálva. Köszi mindenkinek!
2011. szept. 19. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!