Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lett narancssárga a...

Mitől lett narancssárga a városi gáz?

Figyelt kérdés
Napok óta narancssárga színű! Rosszabb lett a fűtőértéke? Valaki tudna segíteni, hogy ez mitől van?
2011. szept. 21. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ma már nem használnak "városi gázt" (CO). Akkor használták, amikor még működtek a kőszén lepárlásával foglalkozó gázgyárak. A lepárlás egyik terméke a CO volt, amit a lakosságnak is továbbítva fel lehetett használni, el lehetett égetni.


Ha mégsem a városi gázra gondoltál, hanem a ma használatos földgázra, az nem narancssárga, hanem színtelen. Legalábbis és még soha nem láttam, hogy narancssárga lenne.

2011. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

párdon, akkor nem tudom, hogy mi a neve, konkrétan a panelokban kapott gázra gondolok, tűzhely.

Eddig mindig kék volt a láng, de most már napok óta narancssárga.

2011. szept. 21. 08:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a tűzhely hibája lehet, beállítást igényel.
2011. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mire figyeljünk?

A nyári időszakban finom porszemcsék, apró szennyeződések rakódhatnak le a fúvókákon. Ezek elégésekor a normál esetben kéken lobogó gázláng színe megváltozik, sárgás, vöröses színű lesz.

A rendszeresen eltérő színű láng, a megszokottnál kisebb hőteljesítmény általában arra utal, hogy a készülék rosszul van beszabályozva."

2011. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így már világos! :)

Azt a sárgás felvillanásokat általában valamilyen szennyeződés okozza. Nem biztos, hogy a hálózatból jön a szennyezés. Okozhatja pl a levegőben lévő por, vagy ha előtte valamilyen sprayével fújtál a lakásban.

De az is lehet, amit írtak, hogy nem tökéletes a tűzhely beállítása és ezért nem tökéletes, teljesen kékes lángú az égés.

2011. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A tűzhelyet kb 3 éve használom, semmi baja nem volt, kék volt a láng. Használom, tehát por/szennyeződés nincs rajta.

Egyéb ötlet?

2011. szept. 21. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy három éve használod és eddig nem volt baja, nem jelent semmit. Nekem a 10 éven át használt gáztűzhely sütője adta meg magát 3 nap leforgása alatt egy dugulás miatt. Egyébként is, ha jól tudom, évente felül kellene vizsgáltatni a gázkészülékeket. Vagyis ha értesz hozzá, akkor érdemes megnézni, nem rakódott-e le benne valami (a fúvókák hosszú idő után szeretnek eldugulni) vagy meg kell erre kérni egy gázszerelőt.

Az, hogy használod és nem poros, semmit sem jelent: nem a rárakódó portól lesz kevesebb a gáz (és narancssárga a láng), hanem attól, ami a készülék belsejében áll meg itt-ott.

2011. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm!

szakember lesz :)

2011. szept. 22. 11:19
 9/9 Török József Gyula 2 válasza:
Mostanában volt nálam egy gázszerelő karban tartani a fali kazánt. Megnézettem vele a tűzhelyt miért ég narancssárgán ? Azt mondta , semmi baja a tűzhelynek , sok a nitrogén a gázban és az adja ezt a szint . Tagadják a gáz gyengeségét . De érdekes hogy a gáz fűtéssel a 22 fok közel sem olyan mint ha fával fűtök 22 fokra .
2019. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!