Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dióhéjjal lehet fűteni kandall...

Dióhéjjal lehet fűteni kandallóban?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg káros gázok szabadulnak ki a dióból, ami berobbanhat?
2011. okt. 3. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi sima tűzhelyben fűtöttünk dióhéjjal a kertben. Túl sokat ne dobj rá, mert a dió olajától ilyen "robbanásfélék" lesznek. Nagyon jó meleget ad, de elég belőle egy pici (mi mindig egy cukros- lisztes- stb papírzacskóval tettünk egyszerre csak rá, aztán megvártuk míg leég)
2011. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dióhéjban sztem nincs semmi olaj. Gondolom megpucolják, és abból marad vissza a külseje. A belseje télleg olajos, de az kaja.
2011. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nem olajos, nyilván egész dióval meg hülye, aki fűt.

Mi sparheltben égettük el a felesleget, nyugodtan lehet vele fűteni.

2011. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én cserép kályhában elégettem egy nagy adagot . Egyszerre nem szabad sokat rá tenni mert nagyon erősen égett. Gyorsan nagy hőt ad le. Hosszú távú tapasztalatom nincs vele kapcsolatban.
2011. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem csak a héjával, hanem egész dióval is szoktam tüzelni. Van egy nagy diófánk, rengeteg dió szokott rajta lenni. Annyit nem tudunk megenni, így amikor már terem a friss, még több zsákkal marad a régiből. Azt szoktam eltüzelni, inkább minthogy a kukába dobjam.

Igaz, nem kandallóban, hanem kazánban égetem el. Lapátszám szoktam a tűzre dobálni és még nem robbantam föl. Erről most hallok először, hogy a dió robbanna.

Nagyon ég, nagy meleget ad, viszont nagyon kormol és nagyon sűrű fekete füstje van. Este szélcsendben nem ajánlatos vele tüzelni, mert az egész környéket összefüstöli.

2011. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cserépkályhás ismerősöm (szakember!) mesélte, hogy fél éves kályhát kellett újból építenie, mert a tulaj dióhéjjal tüzelt, hát szépen berobbant a cserépkályhája!

Cserépkályhában nem, nyílt tűzterű kandallóban lehet, de mértékkel dióval fűteni.

Ja és a héjában is van valamennyi olaj, pont úgy, mint a napraforgó szárában is van, nem csak a magjában.

2011. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!