Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kamino kandalló minden begyújt...

Kamino kandalló minden begyújtásnál füstöl az elején?

Figyelt kérdés
Azt irja a leirás is, hogy az első begyújtásnál ez normális, de már másodjára gyújtottuk be és ömlött belőle a füst. Az alsó ajtót csukva kell hagyni? Csak mert akkor nem jött a füst, de nem is égett rendesen.
2011. okt. 6. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen van és tényleg csak az első begyújtásánál füstölt.

1. Ha vizes a fa, akkor füstölhet

2.Lehet, hogy a kéményed hideg. Nyisd ki a kémény nyílását és tegyél bele újságpapírt és gyújtsd meg. Ha nagyon hideg a kémény akkor szokott visszafüstölni.


Rosszabb esetben a kéményed vagy koszos (kéményseprő) vagy nincs megfelelő huzata.

2011. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. Igen, az alsó ajtót be kell csukni. Begyújtásánál én még annyit szoktam csinálni, hogy nem húzom teljesen rá a zárat. Ja és a huzatszabályozót állítsd max. állásba ( jobbra )
2011. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Azért óvatosan a kéménybe rakjunk újságpapírt és gyújtsuk meg tanáccsal... Ha a kémény kátrányos, úgy begyulladhat a kémény, hogy tűzoltó nem meri majd megközelíteni...
2011. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Igaz amit 10.24 írt, ezt csak akkor szabad, ha már biztosan nem az okozza, hogy koszos a kémény. Én bután feltételeztem, hogy új kályhánál evidens az, hogy valaki kiseperteti a kéményt

2011. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért általában egy égő újságpapírnál nagyobb hő kell ahhoz, hogy a kátrány begyulladjon.
2011. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdező azt a jelenséget kérdezi, amikor a hőálló festék kiég az első begyújtásoknál. Igen, normális. Sőt, ha nincs rendesen kiégetve és egyszer jól megrakod, a későbbiek során is nekiállhat füstölni.
2015. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!