Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fürdőszoba falunk egy része...

A fürdőszoba falunk egy része salétromos, mit lehet vele kezdeni? Mállik a vakolat, nem is merek hozzányúlni, pedig 2 éve lett csináltatva. A festék tuti jó volt. Nem a legjobb a szellőzés, de mindig nyitom az ajtót. Házi praktika is érdekel, bármi!

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Le kéne szigetelni, ha még nem történt meg, mert azért salétromos, mert ázik a fal. Aztán sajna ezt csak úgy lehet eltüntetni, hogy ha kiszáradt a fal, akkor leveritek a vakolatot tégláig, és újravakoljátok.
2011. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már leszigeteltük a csöveket. Majd megpróbálom akkor leszedni az omló vakolatot.
2011. okt. 12. 16:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos valószínűbb, hogy a falat kell a talaj felé leszigetelni... Nem irigyellek, nem kis meló lesz... Kitartást hozzá.
2011. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hogy lehet a falat szigetelni?

Talaj felé?

Bocsi, biztos én vagyok értetlen...

2011. okt. 13. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Családi házaknál, főleg ha régebben épült, az a gond, hogy a talajban lévő nedvesség szivárog a falba, így hiába szellőztetsz, mindig kapja alulról az utánpótlást.

Ennek a megelőzésére tesznek a talajtól 10-20 centire egy vízzáró szigetelést. Így ha kiszárítod a falat, utána nem vizesedik újra. Ez a szigetelés ma már sok minden lehet, mi anno még kátránylapokkal csináltuk, kivágtunk egy szakaszt a falból, betettük a lapokat, aztán visszafalaztuk, de ma már létezik olyan megoldás, hogy szakember valami gumiszerű anyagot injektál a falba, vagy fémlemezeket beüt, így nem kell bontani.

De a linkelt oldalon szerintem leírják ezt.


Ha megvan a szigetelés, akkor már csak ki kell szárítani a falat és újravakolni (sajna a salétromot így lehet eltüntetni), és utána soha többé nem lesz ilyen gondotok.

2011. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Téglában lakunk...

Nem merek hozzányúlni...

2011. okt. 15. 08:07
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Ha nincs hozzá képzettséged és/vagy gyakorlatod, akkor ne is. De egy szakit felhívni és kihívni, hogy csinálja meg nektek, nem olyan bonyolult.

Persze ha neked jó a salétromos fal, akkor ne hívd.

2011. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, persze. Én nem értek hozzá.

de várunk még vele, mert pici részen van. És nem azért mert jó,hanem mert most nem állunk úgy...

2011. okt. 16. 10:35
 10/12 anonim ***** válasza:

A nedves falszigeteléseknél van házilag is használható anyag, a Dryzone. Nézzen utána, nagyon bevált termék!


Az előttem szólóhoz csatlakozva: a vízszintes nedvesség elleni szigetelés nem oldja meg a problémát, mert a már falban/vakolatban lévő sók ismét felveszik a párát a levegőből, így azt le kell verni, és felújítóvakolatot (légpórusos) kell alkalmazni. Nem bonyolult, ha valaki jártas a kőműves munkákban, az ezt is meg tudja csinálni.

2011. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!