Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szénmonoxid mérő ellenőrzése,...

Szénmonoxid mérő ellenőrzése, megbizhatósága?

Figyelt kérdés
Kazáncsere miatt vettem egy új CO mérőt,mivel a gázos azt sugallta, hogy a régim már nem megbízható(kb 4 éves). Viszont a régit nem szüntettem meg, csak a közelébe raktam az újjat. Már 4 szer riasztott a régi míg a mellette levő új kussol. Az OK, hogy rohanok szellőztetni és a gyerekemet a nyitott ajtóba tuszkolom, de 2 riasztás éjszaka volt és eléggé megviselte szegényt a tortúra(engem is). Ráadásul télen az igazi hidegekben ez egy kicsit nagyon kellemetlen. Most akkor van CO, vagy nincs CO szivárgás? Ja egyébként a régi mérő a kazán csere előtt az elmúlt 4 évben max 2szer jelzett, akkor is vélhetően vmi hajlakk ingerelte fel. Tehát tudja valaki hogy lehetnénk biztosnágban? Ha a régi mérőt kivágom, akkor az újat hol tudom bevizsgáltatni, ellenőrizetetni? Köszönöm előre is a válaszokat.(szőkére melirozott barna nőci 1 kislánnyal:) )
2011. okt. 13. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kazáncserekor megérte volna beruházni egy zárt égésterű kazánba. Igaz, ha jól tudom, akkor most már előírás is. Lényege, hogy az égéshez szükséges levegőt is a lakáson kívülről szívja be egy külön vagy a kéménnyel koaxiális rendszerbe épített csövön keresztül. Ilyen esetben nincs szükség CO jelzőre, ha a kazán és az égéstermékcső rendszeresen ellenőriztetve van.
2011. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ha az anyagi helyzetem megengedte volna akkor bitos ezt a megoldást választom.Így ezzel az egyszeri de váratlanul szükségszerű 320.000,- Ft-os kiadással szó szerint a saját számtól veszem el (szerencsére a gyerektől még nem kell) a falatot és hétvégi munkát vállalok, hogy mielőbb pótoljam a kieső pénzecskénket. Gondolom ezért még nem érdemeljük meg, hogy kipurcanjunk? (hulljon a férgese?) Ja azt is csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy az ismerősömnél harmadáron végeztek egy ilyen kazáncserét, én pedig hallgattam hogy milyen nagy szívességet tesz nekem a szerelő, milyen nagyon olcsón számít mindent mert tekintettel van rá, hogy csoró vagyok és egyedül kinlódok a gyerekkel. Hát nekem pont jó lett volna a sima nem kedvezmeényesen 3 szoros áron is a szívessége. Szóval akkor lesz aki végre megmondja hogy védhetem meg magunkat?
2011. okt. 14. 08:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. 2 éve cseréltettem kazánt. 150 ezer forint volt az új, zárt égésterű kazán, 80 ezer az új kémény és 20 ezer forintot kért a szerelő mindezek beépítésért. Azt hiszem ez összesen 250 ezer forint volt. Ehhez még hozzájött a tervező által kért 20-25 ezres tétel, de még így is bőven 320 ezer alatt vagyok. Szóval egyáltalán nem vagyok gazdag és egy szóval se mondtam, hogy hulljon a férgese. Lehet, hogy most sokan azt mondják majd, hogy 150 ezerért csak gagyi kazánt lehet kapni, de nekem erre volt pénzem és ez fért el a fürdő falán.
2011. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Túl reagáltam:) Csak nagyon aggaszt, hogy nem tudom mit tehetnék mé? Különben nem tudom,hogy az ország melyik szegletén laksz, de nálam semmi nem ment simán. Kezdve azzal, hogy 6 hetet(!!!!) vártam a szerelő által "kéz alatt" szerzett tuti kazánra : 230.000,- Ft és nyílt égésterű, mivel állítólag nekem falátfúrás nélkül csak ezt lehet megoldani....(már azt sem tudom h. ez igaz-e?) ,ekkor a szállításért 10eFt-ot kértek el, majd folytatódott a sztori azzal, hogy a jó tanácsként elhangzott, hogy nehogy szóljak a kéményseprűsöknek és a gázosoknak mert az minimum plusz 150-200 e Ft -os költség mert tuti újra kell mindent csináltatnom a bélelt kémény alapjaitól kezdve. Majd kijött a drága (szó szerint ! ), kedves "szakemberem" és 8 óra alatt már be is szerelte a kazánt 67eFt-ért + 12eFt anyag költség (amiért én mentem el személyesen a szerelvény boltba) Igaz ez még csak 319eFt, de nekem bőven elég. Nagyon duuuurván vagyok átcseszve és még a biztonságérzetem is nulla. Szóval bocsi ha megbántottalak, de én itt nem kioktatásra hanem jó tanácsra, és megnyugtatásra vágytam. Kaptam már a jóindulatú, kedves gázos szakitól eleget amint látod.
2011. okt. 16. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt javaslom, hogy keress fel egy olyan üzletet, ahol fűtéstechnikával foglalkoznak. Ott biztos tudnak megfelelő készüléket ajánlani. Kérdezz rá arra is, hogy van-e olyan készülék, ami kalibrált. Ez azt jelenti, hogy a készülékhez kapsz egy bizonyítványt, hogy a készülék mennyire pontosan méri a bizonyos mérendő mennyiségeket. Ha sikerül ilyen készüléket szerezned, akkor azt különböző kalibráló laboratóriumok (lehetőleg NAT akkreditált) segítségével évente (például a fűtés szezon kezdete előtt) ellenőriztetheted. Igaz ez nem olcsó mulatság, de az emberi élet mindennél többet ér, ha ennyire aggódsz. Amúgy nem biztos, hogy átvert a szerelő, én sajnos nem vagyok tisztában az érvényben lévő szabályokkal.
2011. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!