Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol jobb lakni? Mi néztünk a...

Hol jobb lakni? Mi néztünk a városban lakást vagy kis (1000fős, várostól 15 km-re) faluban családi házat. Az ár kb megegyezeik. Nektek melyik jött be, melyik tetszene. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 15:33
 1/7 anonim válasza:
Hát az atól is függ, hogy van-e gyermeketek, vagy terveztek-e? A gyermek szempontjából mindenképp a családi ház a megfelelőbb kis udvarral, ahol lehet állata, játszhat kint, stb. Egy szülő mindig a gyereke érdekét nézze szerintem, ne a saját kényelmét, hogy esetleg 20 percel előbb ér be a városba.
2011. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez annyira egyén és helyfüggő, hogy nem lehet általánosítani. Ha van autód, akkor falun is városinak érezheted magad. Autó nélkül viszont, nehéz az élet...


Városban minden egyszerűbb...kivéve, ha hiányzik a gazdálkodás, az állattartás, a kerti munka etc...


Nekem a külterületi zártkert jött be. Közel és mégis távol...

2011. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a munkahely a városban lenne, és nincs saját kocsi, akkor falun élni, megélni szinte lehetetlen. Ha a közlekedésben nem vagytok buszhoz, vonathoz kötve, akkor szerintem is nyugisabb életet tudtok élni falun. Persze ehhez azt is tudni kell, hogy ott télen havat kell söpreni, esetleg az őszi esőknek a kertben árkot ásni, a kertet gondozni, hogy ne lepje el a gaz. Ha mindezt szívesen vállaljátok, akkor a falu.


Ha ezek a ház körüli munkák, a megélhetést jelentő munkahely és persze a közlekedés gondod okoznak, akkor csak a város jöhet szóba.

2011. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a mostani helyzetemben a várost választottam, mert még nem tervezek jó ideig gyereket, és nincs túl sok pénzem. Igaz, hogy a kis lakás fűtése valamivel többe kerül, mint egy családi házé kerülne, de az egyebeken rengeteg időt, energiát és pénzt spórolok.

DE amint gyerekem lesz, vagy legkésőbb amikor megtanul járni, ki fogok költözni egy családi házba, hogy ott nőjön fel.


Nem lehet egyszerűen megmondani, hogy mi a jobb megoldás. Ha csak magamat nézem, más életszakaszban más az ideális. Nagyon fontos szempont, hogy milyen elvárásaitok vannak és milyen életet éltek.

2011. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Antimod ***** válasza:
Nagyon függ attól, hogy milyen város, milyen falu! Nagyot lehet bukni, ha rossz helyre költözöl...
2011. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha szeretnétek függetlenedni az államtól, önellátók lenni akkor valami kertes ház falun, vagy egy tanya. Gondolni kell a jövőre, és az energia egyre drágább lesz ahogy az élet is, de ha van egy saját földterületetek, akkor a napi betevő már megvan., és már lehet pályázni napkollektorokra is. Kocsitok azért jó ha van:-)
2011. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos kivétel erősíti a szabályt.Én pl egy városrészben lakom,ami olyan,mint egy falu,de sajnos,aki mondjuk nyugdíjas,elég nehezen tud bejutni a városba valamit elintézni(4 busz van összesen naponta,hétvégén nincs,nyáron kevesebb),pedig a központtól 7-8km-re van,a város túl oldalához közeli faluba pedig fél óránként megy a busz,pedig az is 7-8km-re van a központtól
2014. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!