Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakunk és gond...

Albérletben lakunk és gond van a tulajjal. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Elköltözni sajnos nem tudunk,nincs kaucióra pénz :(

Az a baj,hogy folyton beállít még hétvégén reggel is.Már azt is mondta,hogy mikor nem vagyunk itthon majd bejön körülnézni,meg ellenőrizni,hogy mindent rendben tartunk-e.

Én ezt nem akarom.Mindent rendesen fizetünk.Sosincs elmaradás.Már azt is megszabta,hogy a barátaink csak havonta egyszer-kétszer jöhetnek.Szerződésünk van,és be is vagyunk ide jelentve.


2011. okt. 18. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Elkezdtek gyűjteni a kaucióra, és legközelebb okosabbak lesztek, azaz ezeket a kérdéseket beveszitek a szerződésbe. Most ugyanis nagyjából az lesz, amit ő akar, mert aláírt papírotok nincs, és az ő lakása, ti meg nem tudtok ellenkezni, mert ha felmond, nincs hova mennetek.
2011. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 asmosys ***** válasza:

Ha nem vagy otthon, nem mehet be. Erről nem is lehet vitázni. Arról a szerződés rendelkezhet hogy ki lakik ott /név szerint részletezheti/ de vendégek fogadásához nem kell a tulaj engedélye.

Amikor Én adtam ki lakást, kulcsom ugyan volt, de az lezárt aláirt borítékban volt vész esetére. /pl a bérlő elutazik és beüt a gázszivárgás, csőtörés stb/ Ha nincs ott a bérlő nincs jogom belépni. Ellenőrizni akkor is lehet, ha havonta elszámol veletek. Ezt nem árt a tudomására hozni.

Nem olyan nehéz ezt megérteni különösen, ha már ott vagytok egy ideje és minden rendben van.

2011. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!