Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lejárt számla befizetése hogyan?

Lejárt számla befizetése hogyan?

Figyelt kérdés
Holnap kellene befizetnem a upc számlám, de nem bírom. Jövőhéten szerdán tudom befizetni. A lejárt számlát fizessem? Vagy küldenek másikat, azt várjam meg? Vagy hogy megy ez?
2011. okt. 20. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
fizesd be amit kaptál. A következő számlában lesz benne a késedelmi kamat
2011. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha időközben kapok egy újat,amin rajta van a késedelmi kamat, azzal ne foglalkozzak?
2011. okt. 20. 16:42
 3/9 Antimod ***** válasza:
Akkor fizesd be a legkésőbb kapottat.
2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktak a kamatról külön számlát küldeni (főleg nem egy hét után) hozzá fogják csapni a következőszámlához
2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is azon agyaltam, hogy 21 a határidő. Ha be tudnám fizetni pénteken meló után, akkor sem érne már be aznap. Leghamarabb hétfőre. És nem hiszem, hogy még hétfőn kiállítják az újat,amin már kamat is van. Ide sem érne szerdára...

Szóval akkor befizetem szerdán a lejárt számlám, és lehet hogy egy hét múlva kapok egy fizetési felhívásos számlát, amivel nem foglalkozom, mert már befizettem. És akkor majd a következő havi számlához hozzá írják a késedelmi díjat.

Csak tudjátok, szeretnék biztosra menni, nem szeretnék emiatt mindenféle bonyodalmat a szolgáltatóval.

2011. okt. 20. 16:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igy igaz. Nem lesz semmi bonyodalom
2011. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 20. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Jómagam is UPC ügyfél vagyok-rendszeresen hasonló gondokkal tehát már rutinosnak számítok.

-Ha személyesen viszed be akkor helyben rászámolják a késedelmi kamatot és le van tudva.Szerintem ez a legjobb megoldás mert ez esetben a felszólító levelet sem küldik ki.

-Ha mégis csekken fizeted be akkor nyugodtan tedd fel a lejártat.Következő újabb csekket úgysem kapsz időközben csak majd a következő havi mellet lesz egy felszólító levél kíséretében.A késedelmi kamat pedig a következő havi összegben jelenik meg tehát az azzal tudod le(időközben ha rendezted akkor a felszólítós csekket el is dobhatod).

2011. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, fizesd be, akár a határidő lejárta után! Semmi bajod nem lesz. Pár nap késés miatt nem fognak felszólító levelekkel szórakozni.

Az lehet, hogy a következő számlán felszámolnak valamennyi késedelmi kamatot. De az is ilyen pár forint, esetleg pár tíz szokott lenni.

Én két lakásra fizetek számlákat, így egy hónapban hoznak vagy 15 csekket. És persze nem egyszerre, hanem úgy átlagosan minden második nap hoz a postás egy csekket.

Képtelen vagyok minden határidőt napra pontosan fejben tartani. Ezért sokszor előfordul, hogy pár napos késsel fizetek be egy-két számlát. De soha sehol nem balhéztak még emiatt.

2011. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!