Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fel kell-e szedni a PVC...

Fel kell-e szedni a PVC ragasztót a padlóról, ha utána aljzatkiegyenlítőt szeretnék használni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nagy áldozatok árán sikerült panelban a 30 éves PVC-t úgy felszedni, hogy PVC nem maradt lent, viszont ragad az egész alsó felület. Azt felkaparni nem lehet.

Aljzatkiegyenlítő menne rá, de félek, hogy így nem maradna lent. Mit ajánlotok?


2011. okt. 24. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

ha "ragad" az nem jó.


mindenképpen fel kell oldani/kaparni.

2011. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még annak idején azt csináltam hogy erős festék hősugárzóval felkapartam. Marha macerás volt, de megérte.Az előszobában a konyhában ezt mind megcsináltam. Ja, meg a fürdőszobában is, Csak a WC-ben nem. Ahol felkapartam ott oksi lett a járólapózás. A WCnél meg táblákban jött fel egy félév után. Újra kellett kezdeni ott, ráadásul már nem lehetett kapni ugyanazt a mintájú járólapot.
2011. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És milyen anyag oldja ezt fel?

A vastagsága szerintem nem éri el az 1 mm-t, ezért nem sikerült felkaparni.


Lehet, hogy az a legegyszerűbb, ha az alatta levő aljzatkiegyenlítővel együtt szedem fel?

2011. okt. 25. 08:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Az új aljzatkiegyenlítőnek a betonhoz kell kötnie. A ragasztóhoz nem fog, elválik tőle.

Próbáld meg bármilyen benzinnel, ami van otthon. (Hígító vagy autóból.) Ha teljesen feloldja, ezzel csináld, utána egy kissé érdesítsd a felületet, ha nem, akkor verd fel a régi kiegyenlítőt.

2011. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!