Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakás-fürdőszobában...

Panel lakás-fürdőszobában csatornaszag?

Figyelt kérdés
Abban kérném a segítségeteket, hogy mit lehet tenni, ha a fürdőszobában (régi panel lakás) időnként nagyon beáramlik a Wc mögötti falból a csatorna, illetve cigareta és egyéb szagok. Nagyon kellemetlen, mit lehetne tenni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 25. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Két oka van: az egyik, hogy a födém áttörések tömítetlenek (sőt a régebbi házakban egyenesen nincs is áttörés, hanem nagy téglalap alakú lyuk van bedeszkázva), a másik, hogy a szennyvízcső tömítetlenül egymásba tolt PVC csövekből áll. Jól gondolom, hogy felsőbb emeleten (10 emeletesben 7..10) laksz?

Sajnos te egymagad semmit nem tudsz ellene tenni, el kell költözni normális gépészettel szerelt házba. (Lehet tenni ellene, ha lakóközösségi szinten döntés születik a szennyvízrendszer felújításáról, és az áttörések normális, tömített szigeteléséről. Egyébként tényleg közösség, mert közösséget vállalunk a székletürítésben: még a halk fingást is több emelet távolságra lehet hallani, 0 a hangszigetelés ezeken a strangokon.)

2011. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igy igaz ahogy az előttem szoló írja, de még egy kicsit lehet javíttani. Ha a tetőn is megcsinálják a tető elszívót. A legtöbb baj sajnos itt van mert a szintenkénti négy lakáshoz és tíz emelethez egy elszivó motor van csak. Ezek többnyire nincsenek is bekapcsolva. Az összekötőcsővek szét vannak csúszva. Tetőszígeteléskor összetaposták. Falsot húz. Persze hogy büdős marad a lakás. Sőt láttam olyant is hogy amikor az egyéni vízórákat szerelték be a szerelvény falba akkor is szétszedték a levegő csatornákat és nem rakták vissza rendesen v ami még kinosabb volt vissza se tették mondván úgy sem ér semmit.
2011. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg nincs szellőzésed.

Nézd meg hogy rendben van-e , egy darab újságpapírt oda vonz-e magához a rács,...vagy ÓVATOSAN!! egy öngyújtó lángjával hogy befelé kanyarodik-e láng, (csak meg ne gyújtsd véletlenül a bent lévő porcicákat KIS LÁNGGAL is elegendő megnézni!!!!!!)

Ebből azonnal kiderül,mert a lángnak 90°-ban be kell kanyarodnia a huzat/szívás irányába.

Ha Rossz..akkor közös képviselő,azaz 0 a szellőzés nálad.


Ha Jó akkor a vizesblokknak az alsó beton födémét kéne eltömíteni pl purhabbal ott ahol átjönnek a csövek,mert mindig alulról jön fel a kellemetlen szag,de rendes szellőzésnél ennek is elvileg ki kéne mennie.

2011. okt. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy valamelyik alattad lakó beépített egy ventillátort a WC-be, és az most az összes többi lakónál tönkre vágta a szellőzést, ami eredetileg gravitációs működésű!

Ezekbe a szellőzőkbe nem szabad ventillátort kötni, így ha nincs más, akkor nézzétek meg, hogy a többieknél van-e ilyen és köttessétek ki!

2011. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A lakás 6. emeleti, és a szellőzás nagyon jól, nagyon erősen működik, de sajnos ennek ellenére a szagok néha nagyon beáramlanak.
2011. okt. 26. 08:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk reggel öttől este 11-ig megy az elszívó, de olyan erővel hogy szerintem engem is beszippantana.. Ha rádiózni szeretnék lubickolás közben, el kell tömítenem egy ronggyal, máskülönben nem hallom a rádiót. Ennek ellenére időnként nálam is csatornaszag van, gyanúm szerint a wc szennyvízelvezetője felől jön, valószínűleg nincsenek jól összeillesztve vagy tömítve a csövek. Ilyenkor beleöntök a wc-be cloroxot, így egy darabig nincs büdös.
2011. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek információja arról, hogy egy ilyen probléma megoldása mennyibe kerülne?
2011. okt. 26. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
ez a probléma nálam is fennáll, sajnos a konyhában is, amikor fúj a szél kint, azonnal árad a csatornaszag, kb olyan, mintha kelkáposztát főznének alattam (a legfelső emeleten lakom), persze a konyhában nincs is elszívó a vizesblokk környékén, csak a fürdőben és a wc-ben, de ott nincs is bűz - és az egyéb szagok és pláne hangok (!) sem áradnak emeleteken át, maximum az alattam lakót hallom, ha éppen egyszerre tartózkodunk bent, de szagok akkor sem jönnek fel, kivée egyet, a cigarattázás átható bűzét! nah azt, mindig érzem, amikor bevonul a legkisebb helységbe a drága trónolni, és elszív egyszerre vagy három szálat (egyszer megkérdeztem;) de hálistennek, egyebet olyankor sem érzek, fogalmam nincs, miért.... viszont a konyhai csatornaszag komoly problémát okoz nekem is.
2014. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jaigen, klórtatalmú szert öntök fele olyankor én is (hypo, clorox, stb), az használ, de olyankor meg annak a szaga zavaró, szal egyik sem az igazi... (volt már olyan is, hogy elfogott a hányinger az amúgy nyitott, amerikai konyhából kiáradó csatornaszagtól, annyira tömény volt).
2014. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nekem is volt problémám a fürdőszobában a cigiszaggal!Nagyon idegesített! Vettem egy visszacsapó szelepet (panellakásba 100mm-es kellett,1800ft) és beraktam a szellőzőcsőbe ami a fürdőben van.Most ha bekapcsol a központi ventilátor,akkor kinyit,ha kikapcsol akkor lecsukódik és nem engedi be a kellemetlen szagokat! :)

2015. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!