Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Holnap építik be a műanyag...

Holnap építik be a műanyag nyílászárókat. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónappal ezelőtt valaki feltett egy fotót, amelyen a müanyag ablak kilincsei (amivel zárni, nyitni lehet), az utca felőle részen voltak. Vagyis csak az utca felől lehetett kinyitni, (ott aztán csak az nyitotta, aki akarta), de belülről nem. Azért erre érdemes.
2011. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Beépítés után be kell szabályozni az ajtó- és ablakszárnyakat, hogy pontosan illeszkedjenek. Ezt figyeld ki, hogy csinálják, és ha teljesen a végére szabályozzák (tehát ha később kicsit leszáll az egyik oldala, akkor már nem lehet tovább szabályozni), akkor ne fizesd ki.

Én is így jártam, a bejárati ajtót teljesen a lehetőség szélére szabályozták, utána mikor nem záródott télen, egyszer visszajöttek elköszörülgetni a fém csatlakozókat, később még jobban leszállt a széle, akkor már én köszörülgettem, de ez már nem lesz tökéletes soha.

2011. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jano08 ***** válasza:
100%

A műanyag nyílászárók esetében nem csak a beépítés minősége a fontos. Induljunk ki abból, hogy a szakember azért tudja a dolgát. Fontosabb szempont az, hogy milyen következményei lehetnek a továbbiakban az ablakcserének.


Arra gondolok, hogy az új ablakok lényegesen jobban zárnak, ami miatt a lakás vagy ház eddigi légcseréje erősen lecsökken. Ez a fűtésszámla szempontjából előnyös, de innentől a páratartalom szabályzását is meg kell oldani, mert különben penészesedés indulhat el. Szívesen kifejtem ezt bővebben is, de még új vagyok a felszólalásokban és nem tudom, hogy nem lesz-e off a téma, amiről írnék.

2011. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ha redőnyt akarsz,-minden képen redőnytoldót rakjál mert utólagosan nem lehet. Ez általában 15 cm plusz helykihagyás felfelé.Oldalanként annyi helyet hagyjatok,hogy a gurtni táska kényelmesen elférjen.De ez attól is függ meddig eresztitek rá a gipszkartont,vagyis ne takarjon sokat a tokból mert nem fog elférni a 22 mm-es gurtnicsévélő táska.
2011. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Arra, hogy beépítsék, mindenképp!
2011. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Selektra válasza:
Ne szedd ki utána!
2011. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nálunk nem tettek takaróléceket az ablakok mellé, kilátszott az ablakok mellett a téglafal, és csak utólag, persze külön összeg fejében lettek volna hajlandóak megcsinálni. (Nem kértük, megcsináltuk magunk, jobban jártunk így.) Ezt is érdemes előre megbeszélni, mi ezt nem tettük meg, ezért tehették ezt meg velünk. Valamint belül az ablakpárkány alatti részt sem tették rendbe, ott is lett volna javítani való, és kívül, a homlokzat is nagyon rondán nézett ki a munkájuk után. Magyarán, ők csak kiszedik a régit, beteszik az újat, a többit oldd meg magad.
2011. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 5 éve volt csere, és az erkélyajtó üvegén pont szemmagasságban volt egy 15 cm-es mély csikarás. A gyorsaságra mennek, nem vigyáznak semmire. Nagyon nehezen cserélték ki, de ráírtam az átadási lapra. A csávó mondta, hogy megjegyzi, ne írjam rá: ha-ha, persze utána sztem csak azért cserélték ki, mert ráfirkáltam.

2011. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Arra, hogy csak akkor fújjon be rajta a szél amikor nyitva van az ablak meg az ajtó
2011. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Amikor anyam felujittatta a lakasat, mindent kicsereletetett, de az ablakokra nem maradt penze.

A szomszed kicsereltette az ablakokat muanyagokra, honapokon belul elkezdett peneszedni a lakas!

Az exem lakasanal is ez volt. Tok uj volt a lakas, frissen epitettek, rendszeresen szelloztetett, megis peneszedett a keco.

Sajnos a muanyag nyilaszarok, bar futesszamlat sporolhatsz rajtuk, nem szelloznek, ezert peneszedik miattuk a lakas. Ez van :S

2011. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!