Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes most házat venni?

Érdemes most házat venni?

Figyelt kérdés
Kb. 5 és fél millióm van arra, hogy 40-100 m2-es házat vehessek belőle Nyíregyházán vagy külterületén. Érdemes ilyenben gondolkodnom a jelen ingatlanpiaci helyzetek mellett? Mert vannak hozzá nem értő rokonaim, akik mindig elbizonytalanítanak. (Egyébként ez lenne férjemmel első saját állandóan lakható lakásunk) Mit tanácsoltok?
2011. okt. 28. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most érdemes, mert mindenki szabadulna az ingatlanjaitól, ezért lent vannak az árak.

De csak akkor, ha ez a pénz tuti nem kell másra az elkövetkezendő 5-10-20 évben, mert eladni ki tudja mennyire lehet majd...

2011. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. Határozottan. Nagyon sokan vannak bajban és mennek le az árak rohamosan. Sőt érdemes nézegetni az apeh árverési oldalát és a bírósági végrehajtók árveréseit is. A valódi értékek töredékéért lehet megvásárolni a végrehajtás alá került ingatlanokat, autókat etc...


Én Győrben két házat is vettem, annyiért amennyiért 5 éve még csak telket kaptam volna.

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hitel nélkül megúszod és mivel állításod szerint van rá pénzed akkor simán megéri. Jó házakat is lehet kapni áron alul. Bátyám így vett meg egy felújított családi házat áron alul mert az előző tulajnak borzalmasan nagy volt az adóssága és könyörgött a bátyámnak hogy vegye meg mert nem bírja fizetni.
2011. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most semmiképp sem, várd meg míg a fidesz bevezeti-e a 3%-os ingatlanadót vagy nem.
2011. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanmár hogyan tudnák bevezetni? Teljes képtelenség. De ha mégis, akkor is van megoldás. Egy kiskorú nevére kell iratni és onnantól kezdve kitől-mitől-hogyan hajtják be az adót???
2011. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ma is az a világ. Félelmetes, milyen árak vannak manapság. Egy saját ingatlan kb esélytelen egy huszonévesnek, helyette tömheti a sok semmirekellő, selejtes, főbérlő ivadék zsebét.
dec. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!