Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szoba...

Mit lehet tenni ha a szoba fala hideget áraszt?

Figyelt kérdés
Gázfűtéses a lakásunk, és bár meleg van a lakásban, a fal mégis árasztja a hideget a hálószobában! Az ágy sarokban van, azaz a fejrész és az egyik oldal fallal érintkezik. Mit tehetek a falra, hogy ne legyen olyan hideg?
2011. nov. 20. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Hőkamerával lehetne megnézni a falat
2011. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

aluborítású valamit (visszaveri a hideget)barkácsboltban biztos találsz, majd egy szép falvédőt rá (meleget áraszt)


De legjobb az olyan ágy (kanapé) aminek ott marad a háttámlája a falnál, az szuperul szigetel.


Vagy külső hőszigetelés...........

2011. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

az alu szép jó csak csúnya


1kis befektetés


belső szigetelés


szigetelőanyag(lehet hungarocel is kb 3 centis)250ft kb m2

akár csempregasztó felragasztani(800ft/zsák)

nemes vakolat,hőszigetelő ez kicsit drágább,ha nem akarsz költeni akkor jó a csemperagasztó is csak az nem túl hatékony...emellett még kell 1 kis háló ill ha akartok a felrakáshoz 1 speckó "csavar"


na de ez után vagy ismét le kell festeni ha festve van vagy tapétázni..viszont ezután jóval melegebb lesz a fal...


15-20 m2-es fal kijön 5000ből kb "utómunka" nélkül


a leg1*rűbb a falvédő amit mamiéknál láttunk....minél vastagabb annál jobb..

2011. nov. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Belső szigeteléssel egy gond van, hogy jó eséllyel penészedni fog a fal és a szigetelés közötti rész, ami elsőre még csak nem is látható dolog.


Szerintem legjobb a valamilyen vastagabb falvédőt raksz a falra, az meleg lesz.

2011. nov. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Ha lakás, bevered a szomszéd képét, hogy fűtsön ő is :)
2011. nov. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Falvédőt, szőnyeget, vagy bármiylen, vastag kárpitot.

Még parafa burkolást is el tudok képzelni. Lehet kapni nagy barkácsáruházakban tekercsben, 1 nm 1000 Ft körül van.

2011. nov. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Én tavaly szintén ezzel a problémával küzdöttem. Akkor úgy oldottam meg hogy haver adott néhány hungarocel táblát amit az ágymellé helyeztem el hogy legalább ott ne jöjjön be a hideg ez eléggé bevállt. Most nyáron pedig apám segítségével körbe szigeteltük az egész házat.
2011. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Hosszútávon a külső szigetelés a megoldás. Most így hirtelen tegyél fel egy vastag falvédőt vagy faliszőnyeget. Ezeket eredetileg pont azért találták ki, mert a régi, szigeteletlen házakban sütött a hideg a falból, ami akkor sem volt kellemes.
2011. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
bizony, valami nagy faliszőnyeg, vagy akár egy sima rongyszőnyeg is jó, amire karikákat varrsz, és felakasztod a falra.
2011. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, nem aktuális, de érdemes az ablakok állapotát is felmérni, mert azok is tudnak érdekes dolgokat mutatni.
2015. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!