Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Geotermikus fűtés: akkor...

Geotermikus fűtés: akkor mennyibe is kerül egy 150 nm-es háznál a kiépítése?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást hall az ember, a normál gátos fűtés kiépítésénél 10-20%-al több a másik véglet meg ennek a 3x-osa.melyik igaz?
2012. jan. 23. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Több változata is van, egyiknél kutakat fúrnak, a másiknál föltúrják az egész kertet és alácsövezik. Hogy neked melyik a jobb, azt egy ezzel foglalkozó cég fogja tudni megmondani.
2012. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Robosztus válasza:

Először én is Geotermikus fűtésben gondolkodtam, de aztán rátaláltam erre az oldalra:


[link]


A geotermikus hőszivattyú extra beruházási költsége a Zubadan levegős hőszivattyúhoz képest a berendezés élettartama alatt SEM térül meg, pénzügyi oldalról a Zubadan levegős hőszivattyú egyértelműen jobb döntés, mint a geotermikus hőszivattyú. Ez tényleg így van.


Ja, és itt látod, hogy mekkora megtakarítást lehet elérni a hőszivattyúval:


[link]

2012. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek csináltak fúrt technológiával, sokba került, 3,5 millióba. Azóta hogy használja 30 ezerrel növekedett a villanyszámlája (szivattyúk stb. működtetése miatt). Szerintem nem éri meg!
2012. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz eldöntei, a második váloszoló linkje nagyon érdekes.
2012. jan. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!