Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán őrláng kialudt....

Gázkazán őrláng kialudt. Máskor simán felélesztettem, esetleg a hőelemet megpucoltam a koromtól. Most nem megy. Mi romolhatott el ebben a viszonylag egyszerű körben? I1088. photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-5. jpg Egyéb részletek mellékelve.

Figyelt kérdés

A fúvóka alucsövét+lángelosztó végét és a hőelem „érzékeny” végét megpucoltam :

i1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-1.jpg


A KI-kapcsoló és a vésztermosztát esetén kipróbáltam azt is ,hogy kiiktatom(=áthidalom) ezeket a körből, mégse marad égve az őrláng,tehát ezek esetleges hibája szerintem kizárható :

i1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-3.jpg


Az őrláng(amíg nyomva tartom ,addig ég) szerintem nem kisebb,mint szokott lenni,s mivel a hőelem csúcsa fel is izzik(lásd kép), szerintem kellően körülnyaldossa a láng (ne feledjük,hogy rendesen működött, majd egyszer csak kialudt, szélcsendben):

i1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-4.jpg


A hőelem hőjét hátul a gázarmatúrának átadó bumszlit is megnéztem, nem látom rajta,hogy hibás lenne, jó erősre meg is húztam a hollandi anyáját :

i1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-2.jpg


Mit értünk az alatt,hogy ha a hőelem „kiég” ?

Az egész csak egy vastag darab drótnak tűnik :O) Szerintem el se tud romlani, annyira egyszerű :O)

Mit kellene látnom ?

A bumszlit csak simán ODASZORÍTJUK a gázarmatúra hátsó végén lévő csatlakozóhoz, nemde ?



2012. jan. 23. 15:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A kérdés első linkjét az oldal eltörte(rakott bele két szóközt),így nyílik meg :

I1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-5.jpg

2012. jan. 23. 15:20
 2/17 anonim ***** válasza:

Abban a vastag "drótban", gáz van, mert az egy cső. A gáz elillanhatott, ezért nem érzékel.


Hívj gázszerelőt!

2012. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A hőelem meg a táguláskapcsoló két különböző dolog! A hőelem a láng útjáben van abba két különböző fém van összeforrasztva amiben a meleg hatására feszültség és áram keletkezik, ez az áram tartja nyitva az elektromágneses szelepet ami az őrléngot gázzal ellátja.Eléghet a két fém oxidált szívacsos lesz és nem ad áramot.Azt azért meg kell nézni jól éri e a láng a hőelem végét.

A táguláskapcsolóban van folyadék az a helyiség hőmérsékletére nyitja a gázt az égőre pld a konvektornál van ilyen.

2012. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, egy ilyen szerkezetnél kissé hihetetlenül hangzik,hogy ebben GÁZ lenne :O)

i1088.photobucket.com/albums/i324/porosz23/Kazn-6.jpg


Valószínűleg egy másik tipusú készülékre gondoltál, elnézést, nem írtam oda,hogy FÉG(most már Vara FÉG Kft.) C-24-es gázkazán.


Na szóval : a hőelemben(a képen az 1-es vég) van kétféle fém, amelyek elektromos impulzust továbbítanak ?

Hát én valamiért azt feltételeztem,hogy egyszerűen direkt hőleadás történik, vagyis az 1-es vég felmelegedése egyszerűen átkúszik a dróton, és a bumszli(a képen a 4-es vég) HŐT ad át a gázarmatúra belsejében valamely kütyünek :O)

Ezek szerint ÁRAMOT ad át !!!

Ez bíztatóan hangzik, mivel ezek szerint ez az egyszerű "drót" is el tud romlani.

Úgy látom, nem drágák ezek, veszek egyet, ha nem oldja meg,akkor a gázarmatúrát megnézetem szerelővel.


Gáz-, vagy akármilyen SZERELŐT inkább csak akkor hívok, ha már megállapítottam, hogy kb. mi a baja a szerkentyűnek.

Egyrészt ha én csinálom, nem számolok fel se kiszállási díjat, se ÁFA-t, se köfát, se tüfát...másrészt szívesebben csinálok mindent magam....egy egészséges mértékig. Eddig még mindennél sikerült megtalálnom azt a mértéket, ahol még nem okozok kárt a saját vagyontárgyaimban és az életemet sem veszélyeztetem.

Pl. miután tanácsot kértem a kazán gyártójánál egy mérnöktől,szépen szét tudtam szedni/vízkőteleníteni a gázkazán VÍZKÖRÉT,... de nem nyúlok a GÁZVEZETÉKHEZ, mert az nagyon bumm-veszélyes.

Ezermester az vagyok, de azért teljesen hülye nem :O)

2012. jan. 23. 17:02
 5/17 anonim ***** válasza:

A leírás szerint ezek romolhattak el. Illetve ezek közül az egyik:


[link]


[link]

2012. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A termoelemet szándékszom most kicserélni.


Jól látom, hogy az a termomágnes viszont már a szó szoros értelmében vett GÁZOS téma ?

A rugós végén gumitömítés van,ami már közvetlenül a gáz útját szabályozza ugye ?

Vagy ez még csak amolyan

"kicsavarom a régit-becsavarom az újat"

tipusú mechanikus alkatrész, bummveszély nélkül ?

2012. jan. 23. 19:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Hagy tegyek fel egy kérdést! Mi a baj azzal hogy ezt a problémát egy készülékszerelő orvosolja?
2012. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"a hőelemben(a képen az 1-es vég) van kétféle fém, amelyek elektromos impulzust továbbítanak ?"


A kétféle fém össze van forrasztva. A forrasztási helyet melegítve áram keletkezik ami az elektromágneses szelepet nyitva tartja amíg a láng ég.

2012. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"kicsavarom a régit-becsavarom az újat"

tipusú mechanikus alkatrész, bummveszély nélkül ?


Igen. Még tömítés sem kell rá. Csak aztán szappanhabbal ellenőrizni!!!


De csak akkor ha már ég az őrláng, mert csak akkor lesz gáz azon a részen.


Élménybeszámolót kérünk.

Vagy majd figyeljük a Híradót, hogy benne leszel-e:-)))

2012. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A kérdésre ,miszerint

"Mi a baj azzal hogy ezt a problémát egy készülékszerelő orvosolja?"

...a következőt tudom mondani :


A szerelők(vagy mondhatjuk egyszerűen így : az "EMBEREK") egy része(fogalmam sincs,hány százalék) becsületes, korrekt.


A szerelők(vagy mondhatjuk egyszerűen így : az "EMBEREK") egy másik része(fogalmam sincs,hány százalék) NEM becsületes, NEM korrekt.

Pl. kipuhatolja,hogy a tulaj ért-e hozzá, és ha láthatóan nem, akkor azt mondja :

"Hát ,sajnos el kell vinnem ezt az alkatrészt,mert kiégett benne a düblerfázis" (a "düblerfázis" szó hallatán a laikus egyszerűen lemegy hídba,és megadja magát)

2 nap múlva a szerelő visszatér azzal, hogy a gyári ára 16500, de ő tudott nekem szerezni 9200-ért utángyártottat.

Ezt a tulaj boldogan elfogadja, a szerelő pedig pofátlanul elfogadja még a sört is.


Aki azt állítja,hogy ilyen szerelő(ilyen EMBER) nincs, az még nem járt az utcán.


A szerelőknek : aki nem inge ,ne vegye magára.

Azt se mondja senki,hogy

"Hát én ezt kikérem magamnak az egész szerelőtársadalom

nevében"

..mivel egyik szerelő se ismeri az összes többit.

Ha Kecskemét összes szerelője korrekt, attól még Zalaegerszegen lehet egy NEM korrekt szerelő, ugyan mire föl védenék őt a Kecskemétiek ? Azt se tudják,hogy a világon van.


Mégegyszer : fogalmam sincs, hány százalék NEM korrekt, lehet ,hogy országos szinten csak 2...de hogy én már láttam + hallottam ilyet, az biztos!


Másodszor :

tegyük fel, hogy kikapom a világ legbecsületesebb szerelőjét.

Természetesen ő is kér :

- kiszállási díjat

és

- munkadíjat


Ezek fényében miért ne kupálódhatnék ki inkább én magam a mindenféle háztartási cuccok felépítésében,karbantartásában,javításában.

Ez sokkal OLCSÓBB ....és valljuk be : barkácsolni,reparálni egy férfi számára JÓ MÓKA!


Nincs azzal semmi probléma, ha egy INTERNETES FÓRUMON tanulom meg, hogy működik ez-az....mi okozza ezt-azt a gondot...hogy kell kicserélni ezt-azt....

Ti ISKOLÁBAN tanultátok meg ezt egy másik embertől,...én meg az INTERNETEN tanulom meg ezt egy másik embertől.


Egyikünk se az anyatejjel szívta magába a tudást :O)

2012. jan. 25. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!