Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kigyulladhat a villanyóránál...

Kigyulladhat a villanyóránál a biztosíték? Szikrázik egyfolytában, folyamatos áramkimaradások vannak, de csak a mi lakásunkban.

Figyelt kérdés
Egyre többször van áramkimaradás az albérletünkben. Ha a villanyórán le-fel kapcsolgatjuk a kapcsolót,akkor visszajön az áram,de szikrázik a biztosíték.Mi lehet a probléma?Kigyulladhat valami??

2012. jan. 25. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
villanyszerelő?
2012. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Valamilyen hibás érintkezés lehet, épp a biztosítéknál. Áramtalaníts, vedd ki a biztosítékot, és nézz bele az aljazatába. Lehet, egyszerűen laza is, vagy "talpalt" és rossz a talpalás. Ki nem gyullad, mert épp ott kevés égni való van, de azért nem árt rendbe tenni a dolgot.
2012. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
albérletben lakunk,kajára nincs pénzünk,én hívjak szerelőt? tulajt meg nem érdekli
2012. jan. 25. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

HA nem hívsz szerelőt, akkor is ki kell fizetnetek a zárlat miatt keletkezett hatalmas energiaköltséget :D

ami sokkkkkal többe kerül, mint a rendeltetésszerű használat.


meg KELL javíttatnod, hosszútávon sokba fog kerülni a kis szikrázgatás.


és azt se ajánlom, hogy te nyúlj hozzá, ha nincs halálos kimenetelű áramütésre kötve életbiztosításod. Szerintem a párod örülne neki, mert sok pénzt kapna utánad.

2012. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
67%
Akkor várd meg míg rád ég az egész kiB..szott bérlakás :p...hívj villanyszerelőt, mert ahol szikra van, ott rövidzárlat is van, forrósodik is, és egyszer kell a vezetékek burkolata lángra kapjon s akkor nézheted. Ez nem játék.
2012. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
hívd ki az áramszolgáltatót
2012. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 fúróferkó ***** válasza:
85%

A 13:11 -es írta jól.

Hívd az áramszolgáltatót!Ha az óránál lévő kismegszakító "szikrázik",ahhoz egyébként is csak a szolgáltató nyúlhat,sőt ,bejelentésre kötelesek kijavítani.A bejelentést magnóra veszik és tűz estén fizetnek mint katonatiszt.

2012. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van szerződésetek a tulajjal?

Az ilyen hibák javíttatása az ő kötelessége, vagy te megcsináltatod, és levonod a bérleti díjból.

2012. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Kivéve, ha villanyóra kismegszakítója a hibás, ott az előttem szóló által írt lép érvénybe.
2012. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is a folyosón a villanyóránál ugyan ez volt. Szikrázott, de olyan hangosan, hogy még a lakásban is hallottam, és kimaradozott az áram. Hívtam egyből az áramszolgáltatót, és ők jöttek is rögtön. Megcsinálták, egy fillérembe sem került. Még be sem csengettek volna, ha nem lett volna zárva a villanyórás szekrény.

Tedd ezt te is. Viszont ha nem csinálsz semmit, hagyod tovább, hogy szikrázgasson, akkor remélem, hogy nem egy lépcsőházban lakunk.

2012. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!