Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora legkisebb füstcső...

Mekkora legkisebb füstcső átmérőnél lehet cserépkályhát bekötni, illetve a 12 cm átmérőjű kéménybélésnél megoldható-e?

Figyelt kérdés

2012. jan. 25. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Függ a kemenyedtől, a kályha meretetől es hogy elsősorban mivel akarsz fűteni.

250 mm átmrőjnek minimum azert lenni kell, külömben bnem birja "kihúzni' a füstöt a kályhából, ameg hideg a kemeny.

300 milimeter felett meg rontja a kályha hatásfokát.

Ha nem valami extrem kivitelű kályhát akarsz, ezen parameterek közt kell választanod, ha jót akarsz! (jó kályhát XD )



Ha elkeszült, semmikepp sem használd a teljes száradásig, kb egy het múlva egy-ket papirzsákot egethetsz csak benne. Aztán fokozatosan száritani a belsejet, ha nem igy teszel, szetnyilik a csempek közt.


remelem, tudtam segiteni, ha van a temában további kerdesed, nyugodtan tedd fel!


Minden jót!

2012. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 12cm a kémény belseje akkor értelmetlen annál nagyobb átmérőjű csővel csatlakoztatni.
2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát ha csak 12 cm, az gázra volt építve. Ha fával akarsz tüzelni, legalább a duplája kellene. Attól is függ, milyen magas az épület. Ugyanaz a helyzet , ahol én lakom, 2 emeletes épület, cserépkályhák voltak eredetileg. Sokan most a válság hatására fával próbálkoztak, de állandóan füst van valahol.Én nem javasolnám.
2012. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem hívj ki egy kéményseprő szakembert ő majd elmondja neked mert úgy tudom ha valami nagy gabesz van keményen büntetnek sajnos nem köthetsz rá a kéményre már akármit
2012. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Aki a cserépkályhát rakja az érteni szokott ilyenekhez. Őt kérdezd! :)
2012. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!