Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ha egy...

Mi a véleményetek ha egy család spórolási szempontból nem mossa aruháit? Csak bugyit és zoknit vált naponta a felső nadrag az már december óta nincs kimosva.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 22:54
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
a farmert én se szoktam tul gyakran mosatni kb 2-3 hetente mert nem is hordom mindennap,meg ha nem lett koszos(nem ettem le vagy sároztam össze) akkor még feltudom venni máskorra is. A felsőket meg ha nem ettem le vagy nem büdös izzadság szagú akkor nem dobom be egyből a szennyesbe ha nem is egyből másnap de 2-3 nap mulva még egyszer felveszem és aztán mosatom
2012. febr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
5%
Én egy hétig hordok egy bugyit:) nincsen semmit undorító benne, csak a betétet cserélem minden nap, szóval én ilyen esetben a nadrágaimat, felsőimet mosnám csak ki, mondjuk egy nadrágot is hordok vagy egy hétig, de a felsőt minden hordás után kimosom:D Amúgy valamin kell spórolni, inkább ne egyenek de legyen mindig tiszta ruha????
2012. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 yuda ***** válasza:
18%

Nem akadok annnyira ki, mint a többiek, hiszen írtad, hogy nem ugyanabban jártok minden nap, hanem váltogatjátok. Pl. teszem fel a farmer nem volt mosva december óta, az lehet úgy is, hogy heti két alkalommal hordja, többi időben nincs használva. Az nem ugyanaz, mintha folyamatosan használná, hanem leveszi, elrakja valahová, mert még nem koszos annyira, hogy mosni kelljen, felvesz egy másikat, az is mondjuk két nap, aztán egy harmadikat. . . aztán újra az elsőt..stb. Szerintem nem büdösödik az annyira és szinte biztos, ha büdös lenne nem vennék fel- Így gondolom.

Külső ruha eleve nem úgy büdösödik, mint fehérnemű.

2012. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
80%
Most 2 lavór vízben simán kilehet legalább a felsőket mosni. A pulcsit és a nadrágot is legalább hetente ki kellene mosni. Mossatok legalább kézzel, ha nem akartok mosógéppel mosni. Azért nem így kellene spórolni, hanem mondjuk rászokni a gyors mosdásra, a lámpát, elektromos eszközöket kikapcsolni, amikor nem használja az ember.
2012. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem valami higiénikus, azt meg kell adni. Nem bírnám ki, van, amikor már délután érzem a saját szagomat ruhán keresztül (vagy csak bemesélem magamnak?), és már alig várom, hogy levehessem magamról az épp viselt ruhát.

Az ingeimet naponta cserélem tisztára, a pulóvereket -ha csak nem valami extrém szennyeződés esik rájuk- durván hetente, a nadrágokat szintén (formaruha, céges).

Nagy melegben akár naponta kétszer is inget váltok.

Zokni, alsónemű -egyértelmű hogy mindennap tisztát veszek fel, sőt, ha valami esemény, találkozó, stb. folytán napközben le kell tusolni, akkor előfordul, hogy naponta kétszer is.

Mivel már csak hobbiként szerelgetek autókat, a szerelős ruha is egy ilyen "szeánsz" után megy a szennyesbe.


F/42

2012. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Hülyeség.


Volt időszak hogy mosógépem rossz volt,és spórolni is kellett.

Este fürdés,tusolás.Nem engedtem le a vizet,hanem abban kimostam az aznapi ruhákat.Viz le,öblitőviz kienged,kiöblitettem,igy ott a tiszta ruha.Aztán öblitős viz felfog,wc leöblit,másnap estig 2 vödörnyi elég volt.

2012. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Aki lepontozta a válaszainkat szeret büdös lenni :-)))
2012. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

szerintem gáz. jó, egy farmert mondjuk lehet hordani egy hétig, vagy egy pulóvert. - ha otthon cserél az ember...


de zokni/bugyi naponta, trikó is 1-2naponta minimum csere kell. pont a bugyit meg a zoknit ki lehet mosni kézzel és szappannal, másnapra megszárad.


egy trikó ha nem koszos, csak használt, elég átmosni gyorson vagy csak öblítőzni szerintem.


ha kézzel mossa az ilyeneket az ember, felhasználhatja a vizet wc-hez stb. akár zuhanyzás közben is lehet egy lavórt ott tartani abba folyik a maradék víz, avval is lehet mosni -> és ez a víz még mindig felhasználható wc öblítéshez vagy felmosáshoz.


de egy több napon keresztül hordott ruhadarabot illik pár alkalom után kimosni. és azt már gépben kell, kézzel nagyon nehéz, nem lehet kicsavarni, bebüdösödik mire megszárad.


30N

2012. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Azt irtam hogy bugyi zokni tiszta
2012. febr. 18. 12:08
 20/22 anonim válasza:
68%
Szóval azokat cserélik. remélhetőleg nem egymással...
2012. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!