Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy/mivel lehet kiirtani a a...

Hogy/mivel lehet kiirtani a a ruhamolyokat?

Figyelt kérdés

Teljesen ellepték a garbróbot. Levendulás golyókat szétszórtam a használati utasítások szerint, de vígan repkednek továbbra is, inkább csak kiűzte őket onnan.

Már az sem érdekel, ha valami erős vegyszer/permet, de tűnjenek már el.

Előre is köszi.


2012. febr. 20. 13:29
 1/5 anonim válasza:

Ha nálam moly van a ruhák közt, a következőket csinálom:

- csinálok egy nagytakarítást a szekrényben.

- a ruhákat egyesével szétszedem, hogy mgnézzem, melyikbe fészkelte be magát

- hamarosan tálok EGYET, ami terjeszti. Ezt általában kénytelen vagyok kidobni.

- aztán találok néhányat, amibe csak kezdi magát befészkelni. Ezeket rendbe teszem.

- a port alaposan kitörölgetem, és visszateszem a ruhákat.

- közéjük levendulazsákokat teszek.


Vannak olyan helységek (pl. vikkendház), ahovba csak ritkán járunk, de van ott egy-két ruha. Ide naftalint teszünk télre. A naftalin nagyon bödös, de nagyon hatásos, viszont a ruhákat nyárra ki kell mosni, mert beissza a szagát.

2012. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tikana válasza:

A molyok forrását mindenképpen érdemes megkeresni...

Nálam tavaly volt moly invázió és a BioStop molycsapdája lett a megoldás. Szagtalan, hatékony, csak ajánlani tudom.

(Valami feromonnal átitatott lap van hozzá, ami odavonzza a kiéhezett molyokat)

2012. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tavaly én is jártam így. Ahogy előttem is írták feltétlenül keresd meg a forrást. A ruhamolyok a keratin tartalmú dolgokon élnek, vagyis a gyapjú, szőrme, esetleg selyem cuccokkat szeretik, a műszálashoz nem nyúlnak, a pamuthoz is ritkán, ezek nem táplálékok a lárváknak. Egyébként csak a lárva károsít, az imágó nem.


Szóval ha megvan melyik darab az ami fertőzött, azt dobd ki, valószínűleg használhatatlan állapotban van, ha pedig szőrme, és még ép akkor mindenképpen vidd ki a lakásból. A molyok nem szeretik a hideget, a páratartalom változást, és úgy összességében a zaklatást, elpusztulnak. A sűrűn használt cuccok általában nem is molyosodnak, tehát régen használt holmira kell gyanakodni.


A drogériákban lehet kapni molyirtó sprayt és egyéb felfüggeszthető, illatos/nem illatos molyűzőket, sőt feromon csapdát is, ami vegyszermentes, az a hímeket gyűjti be, így azok nem párzanak a nőstényekkel, a szaporodás leáll. Ezekkel egyszerűbben detektálható a fertőzés forrása, mert minél több molyt ejt rabul, annál valószínűbb, hogy arra kell keresgélni.


Én nagy pánikomban, mikor ellepték a szekrényt, megtaláltam azt a régi gyapjúkabátot amire rázizzentek, egyből kidobtam. A gyanús ruhadarabokat spray-el lefújtam.

A többi ruhát amit nem véltem fertőzöttnek, és persze pamut vagy műszálas volt, azokat áttúrtam, nincs-e bennük állatka vagy pete, amit rég használtam a biztonság kedvéért kimostam. A petéket is figyelni kell, mert a ruhákról azokat is el kell távolítani!!!

A szekrényt persze kiürítettem és áttisztítottam, átfújtam, majd mikor visszahelyeztem a ruhákat, tettem be ilyen felfüggeszthető molyirtó kazettát. Ez a procedúra elég hatásos volt, mert azóta eggyel sem találkoztam. Szerencsére.


Régi gyapjú ágyneműbe is szeretnek belebújni. Azokra is figyelni kell ha van és nem használjátok. Nekem abba is belebújtak, úgy hogy teljesen másik helyiségben voltak, ágytakaróként, szóval én azokat is eltávolítottam a lakásból.


Még ara is figyelni kell, hogy képesek pici résekben elbújni, repedésekben, és az ott összegyűlt hajszálakon, szőrökön éldegélni, pl a parketta réseiben, de ennek kicsi a valószínűsége, inkább ruhára mennek.


Amúgy napokon belül, és hirtelenjében képesek felbukkanni, úgy hogy előtte is használtam molyirtót, csak nem vettem észre, hogy lejárt a hatása, már és cserélni kellett volna.


Sok szerencsét, remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Akkor nekiesek a gardróbnak, átnézem az összes ruhát, bár nincs túl sok kedvem hozzá.

Petéket nem találtam, csak lárvákat, és bábokat. Bábokat konkrétan a falon, nem is ruhán.

2012. febr. 20. 20:19
 5/5 anonim válasza:

Próbáld meg a Piretmix-et, ez nem tartozik még az ismertebbek közé, de nem büdös és nem tesz kárt a ruhákban:

[link]

2012. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!