Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ágyi...

Mit lehet tenni az ágyi poloska ellen amíg kijönnek a rovarirtók?

Figyelt kérdés

Tegnap este szembesültem a ténnyel, hogy (szerintem) rengeteg ágyi poloskánk van. Azonnal szóltam a főbérlőnek, de este már nem tudta elérni a rovarirtót, akivel korábban már dolgozott, ma reggel telefonál, jön a hétvége, szerintem hétfőtől korábban nem fognak ideérni.


Teljesen ki vagyok készülve tőlük, mert tavaly nyáron is voltak, de akkor sokáig nem tudtuk, hogy vannak, mert nem láttuk őket, csak eleinte tele voltam kiütésekkel, majd az egész karom, lábam elfertőződött, úgy nézett ki a fél testem, mintha tomboló ekcémám lenne. Épp terhes voltam, sokat jártam vele dokihoz, de mindig azt a választ kaptam, hogy valószínűleg a terhesség miatt jött elő az ekcéma. Két hétre elutaztam nyaralni és érdekes módom már három nap alatt javult a bőröm, akkor a férjem szétszedte a lakást és megtalálta a poloskákat. Minden el volt már fertőzve, úgyhogy a bútoraink 90%-tól meg kellett szabadulni, új szekrényt, új polcot, új ágyat, új széket, stb vettünk, ki volt festve a lakás, rovarirtót is hívott a főbérlő.

És most ismét előjöttek! Nagyon parázok egyrészt a fizikai jelenlétüktől, attól is, hogy ismét előjön az allergiám (begyógyult, de a nyoma megmaradt, rengeteg heg van rajtam) és amitől a legjobban parázok, hogy a pici babámat bántani fogják, aki időközben megszületett.


Elnézést, hogy regényt írtam, de az idegeim ma elég gyengék...

Éjszaka lámpafénynél aludtunk (én nem sokat bírtam), teljesen felöltözve, zokni, melegítő, hosszú ujjú felső. Elkezdtem kimosni minden ruhánkat, ágyneműt, paplanokat, kirakom majd a napfényre száradás után fekete zsákokban, hogy hagy legyenek folyamatosan nagy hő alatt.

Hogyan védekezhetnék még, amíg jön a rovarirtó?


2009. jún. 12. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ó istenem szegénykém, komolyan mondom most sokkot kaptam ahogy olvastam a soraidat :( nekem is volt már kalandom az ágyi poloskával, alvás előtt a paplanomra volt 1 db ráakaszkodva, azt hittem sikítófrászt kapok, hát még akkor este ágyneműhúzás, ágyat szétszedtem, kiporszívóztam, félve és rettegve lefeküdtem aludni, majd reggel kipucoltam még a plafont is, bútorokat elmozgattam, domestos mindenhova, de többel nem találkoztam szerencsére. De ha olyan helyzetbe lennék mint ti hát nem tudom szerintem költöznék ki a szobámból :(


Amíg nem jön a rovarírtó nektek is ajánlom hogy szedjetek szét mindent, mozgassátok el a bútorokat és takarítsatok ki mindenhol. Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok borzasztó még belegondolni is, hát még megélni :(

2009. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellenük sehogy sem tudsz védekezni.Az jó ötlet,hogy égetitek a villanyt,mert csak sötétben jönnek elő,ezért nem látjátok őket nappal.Neked sem allergiád volt,hanem a csípéseiktől voltál sebes.

Ha már volt a rovarírtó,és újra előjönnek, akkor az nem volt hatásos.Talán másik céget kellene keresni.Régen ezt ciánozással végezték.Igaz,hogy akkor egy napig nem lehetett a lakásban tartózkodni.Pár éve egy bábolnai rovarírtó cégről olvastam,akik garantáltan jó munkát végeznek.

2009. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%

Rossz hír, hogy ettől sehogy se lehet megszabadulni. A rovairtó használata ágyban mérgező, még ha azt is mondják, hogy nem az, már kiment, szellőztetni kell és nem lesz baj stb.

Ki kell cserélni az ágyat, de én még a szőnyegeket is kicserélném, meg mindent amire rápotyoghattak. Ha csak egy is ott marad, az egész fölösleges volt.

2009. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Nem tudtam korabban reagalni, mert nem jutottam gephez.

Nem kivanok senkinek sem olyan napokat, mint nekem volt az elmult ketto...

A jo az, hogy pentek reggelre ideert a rovarirto. A rossz az, hogy gyanusan hamar vegzett. Tizenot perc alatt megvolt a komplett rovarirtas es csak egy koros. En ugy tudom, hogy minimum ketszer kellene megcsinalni harom honapon belul ahhoz, hogy jo legyen. De mindegy.

Uszott az egesz szoba a permetszerben, mi kikoltoztunk a teraszra a babammal. Ki kellett mosnom minden ruhat, textiliat, meg a hatalmas agy matrachuzatat is es persze a gyerek osszes jatekat. Ket napig mostam ejjel, nappal.

Tovabbra is lampafenynel alszunk biztos, ami biztos.

Korbetakaritottam az egesz lakast, van egy nagyon jo porszivonk, azzal is takaritottam a reseket kb egy oran at. Szeretnem hinni, hogy eltuntek a bogarak, de eros a gyanum, hogy nem usztuk meg ennyivel.

Mindegy, amugy is gondolkodunk a koltozesen, de most mar biztos, hogy szeptemberben koltozunk. Ez a lakas el van atkozva, az elmult ket honapban mar ketszer aztunk be, egyszer ejszakaztunk a kocsiban (es nappaloztunk, mert csak delutan engedtek vissza a hazba), ugyanis kigyulladt a szomszed lakas es a tuzoltok ejjel kettokor kimenekitettek bennunket gyerekestol, kutyastol.

Szoval ugy erzem,hogy ez a kornyezet nem biztositja nekunk azt a nyugalmat, ami egy baba felnevelesehez kell.

Butorcsere most mar biztos, hogy nem lesz.

Tudni kell, hogy a tavaly nyari rovarirtas utan onkoltsegen csereltuk ki az osszes butort (pedig butorozva berlunk), szinten onkoltsegen festettuk ki a lakast, onkoltsegen raktunk le laminalt padlot a husz eves bogaras padloszonyeg helyere, valamint jarolapoztuk ki a konyhat. Semmilyen hozzajarulast nem kaptunk a tulajtol, de akkor anyagilag nem engedhettuk meg magunknak a koltozest, ugyhogy meg kellett csinalnunk.

Ilyen nem lesz tobb.

Ugyis mindent itt kell hagynunk, ha megyunk, mert nem kockaztatom, hogy az uj lakasba atviszunk par petet a butorainkkal.

2009. jún. 14. 08:20
 5/9 anonim válasza:
Talán ami a legjobb ágyat elhúzni a faltól és az ágyat kívül belül dupla oldalú ragasztóval körberagasztani - minden útvonalat ahol meg tud közelíteni - és akkor bele kell ragadnia a kis dögnek. Ha matracon alszol az mégjobb - le a földre és körbe szalagozni. még pár ötlet : [link]
2012. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

eh szegény kérdező.... nyilvánvalóan túl van már azóta a problémán, gondolom, el is költözött onnan, de aki hasomló parazitákkal kűzd, arra nagyon figyeljen, hogy TILOS az átfogó irtás után a lakást felporszívózni, a szétpermetezett mérget bármilyen módon feltakarítani, azt addig kell meghagyni, amíg a szer hatását nemveszíti - ez általában 10-12 nap!!


ez idő alatt mintegy filmréteget képesz a szőnyegen, padlón, berendezési tárgyakon és mindenen, amit azért kell meghagyni, hogy a a dögök mindenképpen átvándoroljanak rajta, amikor a gazdatestet keresik (azokat, akik a fertőzött lakás fekhelyein laszanak), ha a rejtekhelyeiket nem találta meg mind a gázmester, akkor az a másodlagos működési elve az irtásnak, hogy a maradék rovaroknak át kelljen masírozniuk a "halálzónán", amit az ágyak körül képez a gázmester, és ha addig nem is, attól biztosan elpusztuljanak; na meg a petékből később kikelő rovarok is csak így irthatók ki, mivel rájuk pete-alakban nem hat a méreg, csak miután kikeltek, és gyorsan vér után kell nézniük, akkor fertőzi meg őket a kipermetezett hatóanyag - ha ezt feltakarítjuk, értelemszerűen ismételni kell majd az irtást, ez nagyon fontos!

2014. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Keresves kiirtani..legtutibb megoldas elkoltozni fél évre akkor éhen döglenek..nálunk is volt 6 irtás után is még találtunk kulomboző irtokkal végeztettuk ..mocsok egy rovar ugy el tud bujni a legkisebb repedésben is hogy képtelenség észrevenni 200 ft os 1 éves sarokulot ki kellett dobni mert annyira belerejtoztek hogy még az irtok se tudtak onnan oket kipucolni majdnem fél millios kart csinaltak 120 ezer a 6 irtas 200 a sarokulo meg 70 ezer egy masik àgy ami ki kellett dobni nagyon sajnálok mindenkit akiknél ez megjelenik ..egy katasztrofa az ember már retteg az èjszakàtol mert elore tudja , hogy jonnek ezek az undorito budos rovarok..mindenkinek kitartást aki erintett ilyenben.
2017. júl. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fehérváron is vannak sajnos?
2017. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gechi poloskak ,a legbiztosabb.modszer a tuz!!!! De mivel a lakasát nem gyujthatja fel az ember igy hat marad a nagy copas veluk, házilag szinte lehetetlen kiirtani, sajnos betiltották a régi szert azt hiszem gezarol volt a neve az megolte tutira oket ezek a mostani szerek elèg szarok hozzáképest..Budapesten nagyon elterjedt ..van munkájuk az irtoknak bőven ..nalunk 6 x voltak már kulonbozo cégek fust meg gazzal kezeltèk ..de mindig felbukkal még most is par darab .pedig nincs zsufoltsag ..agyat kidobtam ruhakat fekete zsakba rakom ki a napra ..porszivozas napi 5x de igy is egy egy darab felbukkan hogy rohadna meg ez a parazita..mar az agyverzes kerulget , mar ragondolok vakarozok idegileg kikesziti az embert..mar budos poloskaval almodok 2 eve lakom itt 20 millioert vettem a lakast es itt a jutalma a poloska:-((
2017. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!