Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 6,5 m3 melegvíz fogyasztá...

Havi 6,5 m3 melegvíz fogyasztás sok, kevés vagy átlagos?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert házközponti fűtésű házban lakunk, a közös költség tartalmazza a fűtést és a melegvíz előállításának költségét. Namost jött egy éves becslés, nekünk 6,5 m3 melegvizet becsül, ami szerintem reális is, de elcsodálkoztam, hogy lehet az, hogy másnak 2-3 m3-t, ugyanakkor szintén 3 tagú család kisgyerekkel, illetve 5 tagú család 3 gyerekkel.... Szerintetek az nem aránytalanul kevés? Mi már lemértünk mindent, min tudnánk fogni, de nem igazán tudunk, max. 1 köbmétert vagy még annyit sem. Hogy lehet mégis olyan kevésből kihozni, mint a többi családnak?
2012. márc. 21. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem összesen annyi a hideggel együtt?

Mert csak a meleg 6,5+kb 5 hideg az rengeteg havonta.

2012. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát most nincs előttem a számla, megnézem, de szerintem kb. 10 az megvan havonta. Múltkori számlánk 23 ezer forint volt (ez ugye 2 hónapra). Van 2 meleg, 2 hideg mellékvízmérőnk.
2012. márc. 21. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem sok. Mi öten vagyunk, és kéthavonta 50ezer forint körül fizetünk vízszámlát. Családi házban élünk, saját vízóránk van, szóval még csak másra sem kenhetjük.
2012. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a vízszámlát, 1 hónapra (december) 18 köbméter, januárra 13 köbméter vizet használtunk. Tehát a melegvíz havonta 6,5, ez így reális, amit számoltak a melegvíz felfűtésére. Csak én azt nem értem, hogy 5 tagú család hogy tud 3 köbméter melegvizet fogyasztani havonta..... Ugye melegvíz csak a fürdés és a mosogatás, kézmosások amire megy, minden másra hidegvíz. 1 lányunk van, ő a kádban fürdik, kb. 15 centis vízben. Mi a férjemmel mindketten zuhanyzunk, és kb. 3-4 perc alatt megvan. Jó hajmosás, hajfestés, intim higiénia esetén nyilván több fogy, de ettől jobban nem tudjuk csökkenteni, nem értem másnak hogy sikerül a fele. Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 21. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb családnál jelentősen csökkenti a melegvíz-használatot az is, ha mosogatógép van, mert az hideg vizet használ szemben a kézi mosogatással. A mosógép is maga melegíti fel a vizet, szóval lényegében meleg vizet csak fürdésekhez használ az ember.
2012. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nekünk nincs, sajnos nem is férne el (lakótelepi konyha). Az egyik "kérdéses" családnál biztosan nincs mosogatógép, a másiknál nem voltam még benn, így ott nem tudom.
2012. márc. 21. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a hideg vízből állítja elő a boyler a meleget és összesen fogyasztunk 2 felnőtt 1 gyerek családiházban olykor locsolással, kocsimosással 6 köbmétert (ez a mi környékünkön 8ezer 2 hónapra).


Mindketten zuhanyzunk (nyáron 2x,3x), gyerek a kiskádban fürdik, a vizet WC lehúzásra használjuk illetve felmosást is ebből oldjuk meg. A kézmosó szintén a WC-t öblíti. Esővizet gyűjtjük és az öntözés azzal megy. Egyszerűen ennél többet szerintem nem lehet spórolni, hacsak nem akarjuk, hogy a munkatársak kiközösítsenek a szag miatt :)


Hosszabb távon a boylert indirekt melegvíztárolóra ill. napkollektorra cserélnénk a fürdővizet meg tisztított kútvízre, de ez több mint 2M Ft beruházás sokáig csak álom lesz :(

2012. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen még az átkosban, amikor bérlakásokban éltünk és átalányokat fizettünk, akkor vízhasználatra 120 liter/fő/nap volt a kötelező számítási alap.Ehhez igazodhatsz, mert akkor is bőven volt számolva. ( A 3 m3-t azért kicsit én is keveslem.(Lopják, aztán az évi fő leolvasás különbözete megy a közösből)
2012. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. márc. 24. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!