Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Leégett ingatlant hova kell...

Leégett ingatlant hova kell bejelenteni. (Én a földhivatalra gondoltam) és mindez mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szeretnéd ha ezután beépítetlen területként legyen nyilvántartva a telek?


A házal nem szoktak teljesen leégni (kivéve a faházak). A megmaradt romokra bontási engedélyt kell kérni, majd a botás után az önkormányzat építési osztálya ad egy igazolást a bontás megtörténtéről, azzal lehet bemenni a földhivatalba kérni a törlést. 2002-ben csináltam ilyent, akkor még nem kértek érte semmit. Az új ház berajzolása viszont majdnem 100000 Ft-ba fájt.

:(

2012. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy hegyi lakóingatlan. (Borona pince). Teljesen leégett, bontási engedély emiatt nem kell. És igen, nem szeretném beépíteni újra, nincs úgymond miből. Köszönöm a válaszodat!
2012. ápr. 2. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem kérnek pénzt a be jelentésért. Annyi hogy be kell jelentened az önkormányzatnál, pontosan annál ami ahova a telek tartozik, illetve ha még a ház egyben van akkor mindenképp jegyeztesd el romházként és gondoskodj arra hogy zárd le meg táblázd ki hogy veszélyes hely stb... Erről majd ők felvilágosítanak de nem árt ha tudod.
2012. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az "ingatlan" a földdel egyenlő, porig égett. Tehát akkor a földhivatalhoz és az önkormányzathoz is be kell jelentenem? Köszönöm előre is/ az eddigi válaszaidat. :)
2012. ápr. 2. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!