Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lakunk párommal....

Albérletben lakunk párommal. Becsap a főbérlő? 4000 forintos számla 46 kilowatt áramért?

Figyelt kérdés

Itt a főbérlő rendezi a számlákat, márciusban 45 kilowatt áramot fogyasztottunk, ezzel tettem fel előző kérdésemet is itt. Csak ezeket nem írtam bele, hogy albérlet.

Bizony, hogy ő mennyit diktált be, azt nem tudom, de nekem baromi sok, a befizetésnél elhűltem mert nem is 3500 hanem 4410 ft volt!!



2012. ápr. 4. 11:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%

Becsap a főbérlő? Nem hiszem, hogy becsapna. Amúgy pedig be kell sétálni a szolgáltatóhoz és a nevetekre iratni a szolgáltatást. Kb 10 perces mutatvány. Onnantól kezdve ti diktáljátok az óraállást és ti fizetitek a számlát. Mondjuk ezt jobb lett volna a költözés napján megtenni, mert akkor automatikusan nullára záratják a számlát a tulajjal, tehát semmiféle felhalmozott tartozás nem hárul rátok.


Amúgy pedig nyilván leírtátok az óraállást és beleírtátok a szerződésbe mikor beköltözttek, tehát amikor kiköltöztök, vagy az évvégi elszámoláskor úgyis kiderül, hogy annyit fizettetek-e, amennyit elmozdult az óra.


Amúgy ami engem inkább elképeszt, hogy 900 forinton ennyire kiakadsz. :)

2012. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


előző havi 3025 ft volt akkor 20 kilowatt fogyott"


Ez az egész nem egyértelmű. Ha a múlt hónapban 20 kwh volt 3025 akkor miért sokallod több mint a duplájáért a 4410 Ft-ot?

A másik, hogy lehet ennyire kevés áramot használni?

Nekem ez az egész sántít. Nem tudom, hogy a tulaj mit csinál, vagy mekkora szobát béreltek, de szerintem 20 kwh-nál többnek kell fogynia. (én is albérletben lakom, havonta kb 350 kwh áram fogy.)

A tulajnak szerinted ez nem gyanús? Még ha csak egy szoba is. gondolom hűtő minimum van. Lehet, hogy a tulaj is leolvasta, ami több volt mint amit diktáltatok, és aszerint fizettette ki veletek?

2012. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"nem is 3500 hanem 4410 ft volt!!"


ezen problémázol??? kb mintha 40ezer ftról beszélnél...

2012. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!