Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel tudnám hűvösen tartani...

TomMunk kérdése:

Mivel tudnám hűvösen tartani a szobámat?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy ventillátorokat szerelek fel az ablakba, amihez ablakventillátorokat találtam is interneten, de eléggé igényes egy dolog, szóval elvetettem. Tudnátok segíteni, hogy mivel tudnám a levegő mozgását fenntartani, és ezzel hűteni a szobámat, vagy csak abban, hogy mivel hűtsem a szobámat? Nem szeretnék 15000 forintnál sokkal többet költeni rá, és tárca nem is engedi. A válaszokat előre is köszönöm.

2012. máj. 3. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:
A szobámban a berendezések miatt, amiben sok az elektronikus eszköz, a párás dolgok ugranak, valamint a bútorok miatt a mozgás tér is kicsi, így az álló, vagy asztali ventilátorokat sem részesíteném előnyben.
2012. máj. 3. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyáron tök fölösleges napközben szellőztetni, mert csak a 30+ fokos levegőt keringtetnéd. Helyette éjszaka szellőztess, reggel csukd be az ablakot, és nagy szobaventikkel (15e-ből 2 is kijön) tartsd fent a légmozgást.
2012. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyezeti ventillátor a megoldás ez esetben, vagy ha arra nem futja, akkor a mennyezetről lelógatott állóventi :)
2012. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az asztali ventilátort sem tudod hova tenni akkor passz. Egyébként jól mondja az előttem szóló, éjszaka szellőztesd a szobát engedd be a hideg levegőt reggel olyan hajnali 4-5 fele becsukod az ablakot és a redőnyt lehúzod ha nincs akkor a sötétítőt, így kevesebb napfény megy be és nem fogja felmelegíteni a szobádat. Ha nincs semmi sötétítő akkor mindegy hogy csukva vagy nyitva van a meleg akkor is lesz és csukott ablaknál ilyen esetben csak fülledt levegő lesz amitől kikészülsz.
2012. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kívülről árnyékold az ablakot, és reggel csukd be. Ha ventilátorral behajtod a meleg levegőt, az pont nem hűteni fogja a szobát.

De sok elektromos kütyü esetén még az is több fokot számíthat, hogy ha nem muszáj, ne kapcsold be őket. Egy közepesen erős asztali gép is 2, vagy akár 3 fokkal is emeli a hőmérsékletet kis szobában.

2012. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!