Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért az ingatlanosokat...

Miért az ingatlanosokat hibáztatják a tulajok, hogy nem hozott vevőt?

Figyelt kérdés
... amikor meg nem akarják elfogadni az ingatlanszakembertől az általa mondott piaci árat. Túlárazzák az eladandó ingatlant, lenyomják az ingatlanos torkán az irreálisan magas árat, aztán meg lecseszik, hogy nem hoz érdeklődőt.

2012. máj. 11. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert - jogosan - abból indulnak ki, hogy ha az ingatlanos elfogadta az általuk mondott árat, akkor nyilván azért tette, mert lát esélyt az eladásra. Hiszen tisztességes szakembertől elvárható, hogy ha úgy látja, az ügyfél által mondott áron nem lehet eladni a lakást, akkor azt mondja, "bocsásson meg asszonyom, de ebben az esetben nem szerződöm önnel, mivel ezen az áron a lakást eladni nem lehet".

De ha az ingatlanos nem ezt mondja, és feltételezik, hogy tisztességes, akkor feltételezik, hogy így is eladhatónak találja az ingatlant.

2012. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magam is szakmabeli vagyok és kb az volt nekem is az érzésem, hogy az ingatlanos felelőssége az, hogy a piaci árat mennyire jól lövi be. Sajnos sokszor belefutok abba, hogy az ügyfél szépen levezeti, hogy neki x a hiteltartozása, y-ért tud egy kisebbet megvenni, tehát a házát egyszerűen nem adhatja el "x+y+jutalékom" alatt. Persze, roppant empatikusan ezt meg lehet érteni, csak a vevőket ez nem hatja meg. Ők jó vásárt akarnak csinálni. Épp ezért nekem kevesebb élő megbízásom van, mint sok kollégának, mert én eleve, ahol nagyon el van rugaszkodva a vevő a realitástól azzal nem kötök megbízást.
2012. máj. 12. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor egyetértünk, nem? Az az ingatlanos felelőssége, hogy ne vállaljon eladhatatlan lakásokat. Aki elvállalta, holott tudta, hogy nem lehet eladni, az meg ne csodálkozzon, ha nekiesik a tulaj, akinek halvány fogalma nincs az ingatlanpiacról.
2012. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is árultam lakást,kb.5 ingatlanos volt megbízva.Valóban alig hoztak érdeklődőt..

A végén én adtam el,még többért mint amennyiért ők hirdették..

Egyetértek a válaszolóval:Ha megkötjük a szerződést és elfogadja az árat,akkor illene dolgoznia.

De nekem az a tapasztalatom,az ingatlanosnak nem érdeke a magasabb ár.

Például 20 m-ért eladott lakásért(5% esetén) 1 m ft a jutaléka.Ha 17 m ft-ért adja el,850 e ft.Nem olyan nagy különbség,és az előbbi árát lehet sokkal többet kellene dolgoznia..

2012. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
No azért ne feledjük el, hogy az is bajos, amikor a tulaj nem akar kizárólagos, kiemelt megbízást kötni, ugyanis nyilvánvalóan kevésbé motivált az ingatlanos, hogyha hónapokig dolgozik az ingatlannal, egyezteti az árleviteleket, fáradságos munkával végre eladhatóvá teszi az ingatlant, aztán mikor végre már piacképes, akkor egy másik ingatlanos eladja.
2012. jún. 21. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!