Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a baj Pilisborosjenővel?

Mi a baj Pilisborosjenővel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit higgyek. Házat szeretnénk ott venni, családot alapítani, így a minap elmentünk, körülnézni. Friss levegő, tömérdek zöld, csendes utcák, megfizethető árak, látszólag tökéletes.


De akkor miért van ENNYI eladó ingatlan? Miért akarnak eljönni onnan az emberek? Különösen Malomdülő környékéről, de a "belfaluból" is. Kérdeztük a helyieket, azt mondják, csak, elegük lett. Miből? A mesés környezetből?



2012. jún. 3. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Talán az utazgatás mondjuk távolabbi munkahelyre?
2012. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Valamiért énis gyűlölöm azt a környéket, de még Ürömöt is, pedig pont annyi a hülyék aránya mint másfelé!
2012. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

az utazgatás, a rossz tömegközlekedés szervezés, ilyesmi.

nekem sem a szép, nyugis helyekkel van a bajom, hanem azzal, hogy naponta 2-3 órát el lehet cseszerinteni az utazgatással, ami hosszú távon egyrészt fárasztó, másrészt költséges.


20 évig laktam Bp. egyik külső kerületében. kiszámoltam, hogy a napi 2órás odavissza úttal, csak a hétköznapokat számolva több hónap ment el az életemből a buszon üléssel. és a hétvégi utazást nem is számoltam, pedig tinikoromban jártam azért a belvárosba bulizni gyakran. még jó, h legalább éjszakai járat volt, anélkül elég cinkes lett volna az élet.


a gyereknek is csak addig jó a nyugis környezet, a várostól távoli élet, amíg gimis nem lesz. onnantól jönnek a különórák, baráti lógások, bulik, ahova bizony el kell jutni valahogy, és napi 2-3 órát csak ezért utazgatni nem egy nagy élmény. el is fárad tőle az ember.


szóval ne csak az előnyöket nézd, hanem a hátrányokat is. itt most nem lebeszélni szeretnélek, csak rávilágítani, hogy az éremnek mindig 2 oldala van, és az árnyoldalát egészen addig nem látod, míg bele nem csöppensz az adott helyzetbe.

2012. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
28%

Pilisborosjenőre a svábok kitelepítését követően több hullámban érkeztek nagyon vegyes hátterű betelepülők, akik vagy elvették a svábok házait vagy maguk építettek (szegények, párthű elvtársak, művészek, később nagycsaládosok, jómódú emberek, lepkekergető liberálisok stb.). Ezen kisközösségek között nincs nagy átjárás, szar is a hangulat rendesen: olyan permanens "megállt az idő" féle spleen.


Ha nem számít az utak minősége, a kosz, a gazdátlanság általános érzése, a magas adók, a béna önkormányzat, a gyenge iskola (felső tagozat), akkor nincs baj.


Vállalkozóknak, szabad-foglalkozásúaknak, otthonmaradó szülőknek, valamint azoknak, akik megtalálják a maguk kis közösségeit, Pilisborosjenő maga a paradicsom. Gyalog el lehet jutni bárhová, tartalmas lélekmelegítő programokat tudsz szervezni.


Ha be kell járnod a városba neked és/vagy gyerekeidnek, akkor nagyon nehéz is lehet a szervezés.


Lazarét, Malomdülő valamilyen ingatlanspekuláció áldozata lett, de részleteket nem tudok.

2017. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!