Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ajtócsengő melletti jelölések...

Ajtócsengő melletti jelölések a társasházban. Esetleg betörők? Mit jelenthet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A páromék házának gondnoka hívta fel a figyelmünket arra, hogy a panellakásokban a csengő mellett különböző betűjelek (A,O,X,F,stb.) találhatók, és ezek állítólag a betörők jelölgetései, hogy hová érdemes betörni. Megnéztük, mert a saját szemünkkel akartunk megbizonyosodni róla, és valóban, majdnem minden ajtó mellett ott voltak a ceruzával írt betűk, hol kevesebb, hol több, néhol "?" is megtalálható volt.


Leellenőriztük a mi házsorunkat is, és legnagyobb riadalmamra itt is voltak jelek, minden emeleten, minden ajtó mellett X-ek, csak a mi emeletünkön volt két "F" betű, a szomszédnál, valamint nálunk.


Utánaolvastam, de sajnos sehol nem találtam épkézláb magyarázatot. Valóban betörők keze lehet a dologban? Esetleg más is tapasztalt ilyesmit?


(Ennek okán az ajtócsere is előtérbe került. Érdemes leváltani a régi faajtónkat Secdoors márkájú biztonsági ajtóra, vagy + 1 hevederzár jobban megérné? Hallottam pro és kontrát is ezekről az ajtókról.)



#panellakás #ajtó #jelölések a csengő felett #secdoors
2012. júl. 1. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyenről. Ezek egyedi jelzések amit nyilván az adott banda tud kezelni. Hallottam már olyanról is akik fényes nappal kifigyelik a tulajt és a lakókat majd ha leléptek utána kezdenek akcióba, és úgy csinálják hogy költöztetőknek adják ki magukat a gyanakvó szomszédok miatt, ezekkel szoktak védekezni, aztán kirámolják a lakást. Jobb esetben csak pár dolgot visznek el ékszereket, pénzt bankkártyát meg kisebb értékeket. De tudok olyanról is akik a teljes berendezést is elviszik, bútorokat mindent ami könnyen mozdítható. Érdemes figyelni érdemes egy spéci ajtót zárakkal beszerezni illetve egy riasztó sem árt oda. Egyik munkatársam társasházban lakik albérletben elég lepukkadt hely szinte oda nem is járnak tolvajok mert értelmetlennek tartják. De még is megszívta mert betörtek már hozzá és nem csak oda hanem több ott lakó lakásába is. Érdekes módon szinte semmit nem vittek el mert a slusszkulcsától kezdve majdnem az összes pénzét mindenét ott tárolta de mindent ott hagytak csak jó nagy rumlit csináltak ott. Vannak olyanok akik csak az értékes ékszerekre meg ereklyékre hajtanak nagyobb dolgokat nem visznek el főleg komolyabb műszaki tárgyakat vagy autókat mert azzal lehet könnyen lebukni. Az értékeket főleg a nagyon fontosakat érdemes széfbe tárolni és jól elzárni azt pedig rögzíteni valahol vagy a szekrény aljába vagy a falon vagy ahol csak lehetséges. Ilyeneket már 10 ezerért lehet kapni. Meg persze célszerű minden lépcsőházba vagy a környéken minden házsor figyelmét felhívni a dologra illetve rendőrökkel sem ártana beszélni hogy gyakrabban járjanak arrafelé ha úgy van. Bocsi hogy nem a konkrét kérdésedre válaszoltam.
2012. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Cserélgesd fel írd át össze-vissza.Had örüljenek a szemetek. Aholmeg nincs tegyél.
2012. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, így legalább tudjuk, hogy sajnos valószínűleg nem vaklárma az egész.

A szomszédoknak szóltunk, a gondnokot sajnos nem nagyon lehet elérni, viszont elég rossz a közösség, nincs összefogás. Egyes lakók minden korábbi kérés ellenére is simán beengednek bárkit a kapucsengő segítségével, aki postásnak vagy ilyesminek adja ki magát, sokan nem kérdezik meg a ház előtt ácsorgóktól, hogy kihez jönnek, miért "nyomakodnak" be a hazaérkező lakók után a lépcsőházba.

Ilyen érdektelenség mellett elég nehéz bármit is tenni, főleg, hogy volt már rongálás a házban, a rendőrök mégsem tettek semmit.

Igyekszünk minden általad leírt biztonsági lépést megtenni, köszönöm a válaszod!

2012. júl. 1. 19:11
 4/15 A kérdező kommentje:
Az egyetlen baj az egésszel, hogy szerintem nem annyira primitívek, hogy csak a falon jelölgetnek, aztán egyik nap gondolnak egyet, eljönnek a szerszámaikkal, és hasraütés-szerűen betörnek mondjuk az egyik "X" jelölésűbe, hanem esetleg jegyezhetik ezt külön papíron. Nem tudom, ennek mennyi a valószínűsége, nem akarok üldözési mániásnak tűnni, csak nem megnyugtató a gondolat, hogy napközben, amikor nincs itthon senki, idegenek besétáljanak a lakásunkba.
2012. júl. 1. 19:13
 5/15 anonim ***** válasza:
De olyan is volt már, hogy az újságkihordó, vízóraleolvasó, stb. tett ilyen jelöléseket!
2012. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam már ilyesmiről is, de a vízórát magunknak kell leolvasnunk, újságot pedig nem járatunk (a mi emeletünkön legalábbis senki).
2012. júl. 1. 19:34
 7/15 Napkiraly ***** válasza:
nem mondom hogy vezess áramot a kilincsbe, de ha lenne nekik egy köteg fénymásolt 20ezresed otthon,akkor hamar lelépnének :) És írd át az F-et X-re
2012. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Van kutyátok?
2012. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Egyes lakók minden korábbi kérés ellenére is simán beengednek bárkit a kapucsengő segítségével, aki postásnak vagy ilyesminek adja ki magát"


Nálunk ugyanez van.

MINDENKI tudja, hogy a postásnak saját "lakásszáma" van saját belépő kóddal. (99 a lakásszáma saját kóddal ami nyitja az ajtót.)

Mégis beengedik aki postásnak mutatkozik be...

Hozzám is csöngettek már be hogy jónapot postás. Mondom a postásnak van kulcs aakkor maga kicsoda is vajójában? Any*ád volt a válasz, és megnyomta a "C"-t... De gondolom más beengedte.

De volt mrá lent is h nyitom az ajtót erre jön utánam mondom kit keres? Az XY-ékat. Mondom akkor csöngessen be hozzájuk. Csöngetett, de nem veszik fel. Akkor valószínűleg nincsenek itthon, várakozzon a kapu előtt. De őt is beengedte más...


Szerencsére nálunk van vasrács...

2012. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amúgy apuhoz be akartak törni, egy sima egyszeri panel ajtó volt, és a sima egyszerű ELZETT hevederzár fogta meg. Jó, az mondjuk úgy, hogy meggörbült a nyelve de nem engedett el, a betonba volt befúrva, oda ment be anyelv 10 cm mélyen. Utána a záras is megküzdött az ajtóval mire kinyitotta.

Szomszédomnak én törtem be az ajtaját amikor elhagyta a kulcsot, ott egy elzett kis zár volt, az a belülről tekerős, kettő ugrik 2 tekerésre. Minden panellakó ismeri nem tudom mi a neve :D Az volt 1 fordulaton, hát, az is hajlott jobbra-balra de nem engedett el. Végül kifeszítettem annyira, hogy egy fűrészt be tudjak duni elfűrészelni a nyelvet. Dehát olyan zajjal voltam, 3 percenként jött valaki reklamálni :D

(Mondju jó hülye is volt, emrt mondtam, hogy kb 10-15 ezerért jön profi záras és kinyitja 5-10 perc alatt rongálás nélkül. Fel is hívta vasárnap este volt, ki is jött volna a faszi 30 prerc alatt, de neki jobban kellett hogy én oldjam meg a gondot pajszerral...)

2012. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!