Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha lehetne választani, akkor...

Ha lehetne választani, akkor kertes házban vagy panelban laknál inkább és miért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Én 18 éves koromig panelban laktam a szüleimmel, szüleimnél.

Megismertem a párom aki most a férjem és kertesbe költöztük hatalmas udvarral és kerttel.

Én egyáltalán nem bántam meg sőt.

Hogy miért? Nehéz megmagyarázni. Nekem itt nagyobb a "szabadságom, helyem" nem is tudom hogy fogalmazzak:)

Ja és itt mindig lefoglalom magam valamivel, míg a panelba csak tv-t néztem. van virágos kertem meg ilyenek.

Szóval nekem a kertes házi élet jött be pedig elég fiatalok vagyunk:)

25/N és 30/F

2012. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Lakásban lakom. Téglában. Én erre szavazok. A panelnek sok a fűtésszámlája, legtöbbjük csótányos, és túl vékonyak a falak. A háznak meg brutális fenntartási költségei vannak, és szépen-tisztán tartani is sokkal nehezebb.
2012. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Párommal mindketten kertes házban éltünk 19, illetve 20 évig, aztán 2 évvel ezelőtt téglalakásba költöztünk. Szeretjük ezt a lakást, fiatalos, kényelmes, és mivel Budapesten van, semmiért nem kell sokat utaznunk. Ennek ellenére amint lehetőségünk lesz rá, kisvárosba költözünk, és kertes házba.

Annak ellenére, hogy nagyon fiatalok vagyunk, szeretnénk majd egy kis veteményest meg virágos kertet, és egy nagytestű kutyát, amit kínzás lenne lakásban tartani. :) A kertes háznál imádtam, hogy kifeküdhettem a saját udvarunkba napozni, biztonságban játszhattunk az öcsémmel a kertben, rendezhettünk kerti partit, bográccsal, tárcsával, grillel, és úgy általában "nyilvánosság nélkül" lehettünk a szabadban. (Ezt nem tudom jobban körülírni...)

2012. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
20 éve panelba lakom,rohadtul unom!! Nagyon vágyok kertes házra de valami normálisra. De szerintem sose lesz olyanom úgyhogy nincs miről beszélni:)
2012. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nálam most az a helyzet áll fent, hogy örököltem egy kertes házat...nem valami nagy, de a környék gyönyörű. 2szobát még hozzáépítenénk és nagyon szuper lenne.

Eladnánk a panel lakásunkat és még így is sok maradna ha felújítanánk a kertest...

Már csak az a kérdés, hogy mikor sikerül eladni a panelt :/

2012. júl. 15. 12:43
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak és kizárólag kertesbe!


Laktam 3 évig belvárosi téglában is, a lelkemet szaggatta szét az a ház (és ez még egy fokkal jobb, mint a panel):

-büdös volt, mindig a szomszédokat kellett szagolni.

-zaj volt, mindig a szomszédokat kellett hallgatni, és én egyáltalán nem voltam kíváncsi a szexuális életükre, még is "részese" voltam.

-sötét volt

-parkolni lehetetlen volt

-a tróger, közös költséget nem fizetők miatt én is szívtam

-stb.


Kertesben ilyen nincs. Aki meg azt mondja, hogy drága a fenntartása, annak nincsenek helytálló infói:

-Víz: kicsit több a locsolás miatt, de fúrathatnék kutat.

-Villany: Kevesebb, mert világos van

-Gáz: 56m2-es szigeteletlen konvektoroshoz képest, ahol a fürdő ráadásul villannyal volt fűtve, a folyosó meg sehogy, alig több a 110m2-es mindenhol fűtött számlája.

-Biztosítás: kicsit több.

Összességébe alig drágább, de az a többlet a negatívumok elhagyásával bőven kárpótolva van.

2012. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
kertes házban. Mindenképpen takarékosabbá lehet alakítani mindenféle szempontból és ez nagy előny.
2012. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Lakás annak való aki egy fűszálat se szeretne keresztbe tenni életében Csak a tv-t bámulni.Kertes házba csak az jöjjön aki rendbetartja a kertet és a ház környékét.
2012. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülálló nő vagyok, sokáig keresgéltem, végül a panelnál maradtam és nem bántam meg. Nem nekem való volna egy kertes ház, főleg az adott árkategóiában (7-8 milla).
2012. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján dönts hogy milyen életet élsz, vagy fogsz élni!


Ha reggel elmész otthonról, este hazaesel a melóból, lefürdesz, bedobsz egy pár falat vacsit, majd elalszol valami filmre és holnap ugyanez, akkor menj panelba! Ha csak a lakásra van energiád, kedved vagy időd, akkor megint csak.

Ha nem bírod a paraszt embereket akkor inkább ne! Éjjel fúrnak, kefélnek, kµrvaanyáznak, kutya ugat és ha szólsz érte akkor a gazdája is. Tartják a liftet, nem fizetik a közöst, taknyos kölykök bagóznak, szarnak, hugyoznak a lépcsőfordulókban. A lift vagy összefirkálva, vagy összeokádva van. Nyáron negyven fok van, de télen is mert nem tudod letekerni a fűtést.


Most jön a kertes. Gond nélkül tarthatsz állatot. Lehet garázsod és berendezhetsz magadnak műhelyt is! Madárfüttyös kakaskukorékolós ébredés, tücsökciripelős elalvás. Telepíthetsz gyümölcsfákat (később főzhetsz saját lekvárt vagy pálinkát), valamint tarthatsz veteményest. Áshatsz ciszternát az esővíznek, furathatsz kutat. A gyerekek a kertben játszanak és nem az utcán. Igény szerint hozzáépíthetsz! Azt bömböltetsz amit akarsz és a grillezéshez is van hely, a kert végében király dolog hugyozni! Úgy tekergeted a fűtést ahogy akarod, és ennek megfelelően fizeted a számlát!

Van hátránya is, sokkal több a tennivaló, bár ismerek olyan embert akit ez tesz boldoggá. Kerítésfestés, kapujavítás, tetőjavítás, széldeszka, cserepek, vakolat javítás padlás-, és pincetakarítás. Kert gépek javítása és karbantartása. Kutyaszar szedés, fűnyírás, levelek szedése, hólapátolás. Veteményezés, metszés, permetezés, gyümölcs szedés, favágás. Qva egerek, qva pókok, qva bogarak. És még sorolhatnám!


Én egyébként kertesben lakok! Üdv. 34/F.

2012. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!