Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a szocpol feltételei?

Mik a szocpol feltételei?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van,használt házat néztünk ki 2 szobás.nincs benne fürdőszoba.De a helye megvan!

köszönöm


2007. aug. 24. 14:49
 1/3 anonim válasza:
65%
Szocpolt csak újépítésű lakásra, házra adnak, és csak akkor, ha nem volt előtte a neveteken más lakóingatlan.
2007. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
A szocpol-nak elég kemény feltételei vannak. Ha jól értem ti használt házban gondolkodtok. Nos, ilyen esetben a két gyermekre járó szocpol rész az 2.4M Ft-nak a fele, az 1.2M Ft lenne. Itt azt is nézik, hogy hány szobás lakóingatlant/ha volt a neveteken/ cseréltek /vesztek/ hány szobásra, mert a 2 gyermek miatt legalább 3 szobásnak lennie kell. A m2 is számít, csak kisebb m2-sből lehet nagyobb m2-sbe költözni. A fürdőszoba ha nincs kész, azt nem tudom mennyire számít. A használt ház, lakás ára is számít/amit venni akartok/, és az is fontos, hogy hol található az ingatlan, mármint helyileg. Mert nem mindegy, hogy Egerben akarok családi házat venni, vagy Cserépfalun, mert az árak nyilván nem azonosak. Ezt azért merem ilyen bátran leírni, mert én most pont egy ilyenben voltam benne, mi is ki akartuk használni, és elutasították, több okból is,pl. a házat, amit eladtunk,szabadfelhasználású jelzálog volt rajta, amit ki is fizettem, és azzal magyarázták, mivel nem lakáscélú kölcsönt vettem fel rá, hogy azt a pénzt én el is nyaralhattam, bár nem volt túl nagy összeg, de abból lett befejezve. A másik, amit én hallottam, hogy az Államnak annyira nincs pénze, hogy ez a lehetőség /használt ház vásárlásra,bővítésre/ abszolút meg fog szűnni. Rajtam kívül most az elmúlt 2 hétben még 2-en nem kaptak szocpolt, illetve pontosítok félszocpolt. Természetesen az a lehetőség, ha újat építesz, akkor az egész jár, azt nem fogják megszüntetni, legalábbis egyenlőre.Azt viszont érdemes megkérdezni előtte, mielőtt belevágtok, hogy mennyiért kell ingatlant vásárolni azon a településen,ahol szeretnétek, mert erre van egy táblázat,mennyi vidéken, Bp-en, nagyvárosban, stb. Még egy fontos dolog: nem lehet semmilyen ingatlan a neveteken, mert akkor már nem is jár,se nyaraló,semmi. Ez most nekünk is elég gáz volt,/1 gyermek van/ mivel elutasították a szocpol kérelmet, így azt a pénzt, szám szerint 450.000,-ft-ot az eladónak ki kellett fizetnem, bár ez is megterhelő összeg, de ha belegondolok, hogy 1.2M Ft-ot honnan vettem volna elő? Szóval mindenképpen meg kell kérdezni előtte,hogy mire lehet számítani, ez tényleg csak egy jó tanács, remélem, hogy tudtam segíteni.
2007. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Úgy tudom, hogy csak lakószobaszámot ír elő a rendelet, fürdőszobáról nem esik szó. Vagyis ha lakhatási engedélye van, akkor szerintem kaphattok, de csak félszocpolt (mivel használt ingatlan), persze meg kell felelni a követelményeknek, itt van leírás: [link]



[link]

2008. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!