Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismerősöm főbérlő egy házban,...

Ismerősöm főbérlő egy házban, a lakótársát akarja kidobni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Jogosan akarja kidobatni, a lakótársa nem fizet, nagyon problémás és nem akar elmenni. Rendőrt kell hívni és ők intézkednek szerintetek?
2012. aug. 22. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet nálam van fogalomzavar, de nekem a főbérlő = tulaj.

Ebben az esetben nem kell a rendőrség, csak közölni kell vele, hogy nem fizettél, pá. - szerintem

De mivel azt írtad lakótárssal van a baj, az nálam már albérlő, nem főbérlő. Ebben az esetben a tulaj csak tudja mi a szitu, meg kell kérni, hogy intézkedjen.

2012. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tudom, de itt tulaj van, ismerős a főbérlő, akivel a szerződést írták és van plusz egy fő, aki se bejelentve se semmi. Tulaj nem akar belefolyni, de lehet akkor ismerős hivatalosan az albérlő, nem is ez a lényeg, csakhogy nem akar elmenni a másik személy, pedig adva lett neki idő stb és nem hajlandó.
2012. aug. 22. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerződésben mi van?
2012. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak az ismerősöm írt alá szerződést, másik embernek nincs semmije, csak ott lakik, mert úgy tűnt jó lesz, csak aztán semmit nem fizetett egyszer se.
2012. aug. 22. 14:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan szöveg szerint nem tudom mi áll a szerződésben.
2012. aug. 22. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írom?

---> Tulajdonos kiadta egy albérlőnek a lakást, aki hozott még egy embert maga mellé. Ez az ember nem szerződött a tulajjal, és az albérlővel sem kötött lakótársi szerződést?


Mert ha nincs lakótársi szerződés, akkor mehet az egész a levesbe... Ha nincs szerződés, rendőrség sem fog belemászni alaposan. (Nálunk is volt olyan, hogy rajtam kívül még három fő volt, együtt laktunk és egy bérlő volt csak - de egymás között voltak papírok, kis szerződések, hogy az ilyet el lehessen kerülni.)


Ronda, de hatátosabb dolog összeszedni 2-3 férfi ismerőst (nem kell kigyúrt, elég a "sima férfi", ez is hatásos), együtt odamenni és közölni vele, hogy FIZESS, ÖREGEM.

(Anyám is apámat küldte el, pl. az albérlőjéhez, amikor az eldugdosta a számlákat: mert sajnos férfinak nagyobb a tekintélye, ilyen esetben is.)

2012. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó, bocs, vedd semmisnek az előző kérdésem.


Tehát. Főbérlő = tulaj.


Ismerősöd albérlő, de akárki engedte oda papír nélkül a nemfizető lakótársat, jó nagy marha volt, és intézze el ezt ő. A rendőrség haláltutibiztos nem fog intézkedni. Ugyanis ők is azt fogják kérdezni, amit én (tüzetesebb olvasás nélkül), hogy mi van a szerződésben? Ha nincs papír...

2012. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez remek:S Tényleg hülyeség volt nem szerződést írni, csak ha jó a viszony meg meg van a bizalom, akkor kevésbé tesz ilyet az ember. De valamit csak lehet tenni, olyan nincs, hogy ott marad.
2012. aug. 22. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:
kitenni az ajtó elé a cuccokat azt megmondani ,hogy mehet ahova akar mit csinál ? rendőrt hív , hogy nem engedik be ! körbe fogják röhögni , olyan helyre akar bemenni ahova nincs köze.
2012. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fejlemény: rendőrök kimentek, tényleg nem tudták kitenni még úgy sem, hogy a tulaj kérte. Azt mondták, hogy polgári peres eljárás. :S

Nincs szerződésed, akkor ennyi. De elvileg meghatároztak egy időpontot, hogy addig menjen el meg legalább a kedélyeket lecsillapították a rendőrök.

2012. aug. 23. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!