Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen légpuskát/pisztolyt...

Milyen légpuskát/pisztolyt ajánlotok önvédelmi célra?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, ami kompakt, mindenhova vihetem, nem túl drága, meg tudom vele védeni magam, és nem kell hozzá semmilyen engedély vagy nem köti korhatár.
2012. szept. 14. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A légfegyverek önvédelemre teljesen alkalmatlanok. Még a .22-es pisztolyok is inkább csak céllövészetre vannak, mert alacsony a stophatásuk, azaz átlyukaszthatod vele a bűnözőt, amibe akár később bele is halhat, de ez nem kap azonnali sokkot ami megállítaná a támadásban.


Önvédelemre az elektromos sokkoló pisztolyok (teasar gun)és gázsprék a legjobbak, utóbbi filléres és könnyen elérhető.

2012. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, ezekhez kell fegyvertartási, bármilyen okmány, vagy korhatár van rájuk?
2012. szept. 14. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Légpuskát otthon tarthatsz, utcára viszont nem viheted, veszélyes, és ahol előttem is leírták, nem hatékony.


Viselési engedélyt kizárólag gáz-riasztó pisztolyra kaphatsz, 18 éves kor fölött. Ezekből is inkább a revolverek ajánlottak önvédelemre, mivel megbízhatóbbak, néhány típusba pedig gumilövedéket is tölthetsz (ami kevéssé engedélyezett, viszont nagyon hatékony).


Engedély és korhatár nélkül marad a gázspré (gondolom nem vagy még 18, ha ennyire izgat a korhatár).

2012. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!