Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tüzifám nem jó. Holyan javítha...

Tüzifám nem jó. Holyan javíthatom a hatásfokát?

Figyelt kérdés

Azt hiszem cser fát hoztak hasítva. Már akkor is nagyon nedves volt. A lakásba behordtam pár hete legalább 1/2 m3, de így is nedves, vagy legalábbis nem tudom, mi a baj vele.

Alig akar égni, az izzása is gyatra. Próbálom vékonyabbra hasítani, hogy legalább égjen egy kicsit.

Eléggé el vagyok keseredve, mert a téli tüzelő nagy része ez.

- 15 fokban mit fogok csinálni?



2012. okt. 27. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A cserfa fűtőértéke magasabb az akácnál, és a sima tölgynél, így csak az lehet a gond, hogy nyers.

Vegyél hozzá fabrikettet, vagy biobrikettet, olyat, ami olajos, pl. napraforgóból. És keverve használd. Amíg a brikett elég, melegít, és kiszárítja a fát.

2012. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Rakd körbe a kályhát/kazánt fával, két nap alatt száraz lesz.

Lehetőleg minimum két oldalra tegyél, amíg az egyik szárad, a másikkal fűtesz.

2012. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A briketten majd gondolkozom.

A kályhám már totál körbe van rakva. A tetejére is raktam szegélykövet, arra a régi gáztűzhely rácsát, azon is száradnak.

Tavaly bükk fám volt (azt hiszem) imádtam. Gyönyörű rózsaszín maradt a samottom a kályhán belül ... tudtam tervezni, gyönyörű parázsa volt. Most meg csak küszködik :( kormol, nem lángol, hiába totál ki van nyitva a hamuzós ajtaja :(

Egyértelmű, hogy előbb szárítja magát a fa. De amikor már vélhetően kiszáradt, akkor sincs szépen izzó parazsa, csak olyan fekete:(

2012. okt. 27. 11:42
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, vegyél egy kevés akácot, és a cserfát az akác parázsra rakjad. És szárítsd, ahogy előttem írták.
2012. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Oké
2012. okt. 27. 11:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
minimum egy évet, de inkább kettőig szokták szárítani, hogy jó tüzifa legyen. sose arra az évre vásároljál. a friss vágás víztartalma 40-50% és elég rossz a kalóriája is így.
2012. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen jártam, hasonló megoldásokkal próbálkozom, de sajnos nem sok sikerrel. Egyelőre fel is adtam, kár elbarmolni a fát, csekély meleget tud igy adni és csak mindent összekormol. és rossz hallgatni, nemhohy szépen ropogna atűz, hanem sistereg ahogy forralja a vizet. Én is körberaktam már mindenhol, de nem hiszem, hogy Karácsony előtt használható lenne.

Pont az eső után sikerült vennem. Nem gondoltam, hogy ennyit számít. Máskor mindíg nyáron rendelem, És most jó száraz nyár volt. Szép kis tanulság. Én most szégyenszemre gázzal fűtök, neked van más lehetőség?

2012. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja és nekem akácfám van. Nagyon szeretem, de most az is vizes. Nem igaz, hogy annak nem számít.
2012. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Pedig az akác az egyetlen, ami nedvesen is jól ég. Nálad biztos nincs máshol gond? Ki lett kormolva a teljes rendszer?
2012. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Háát , szerintem igen, mert eddig minden reendben volt.
2012. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!