Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Buderus falikazán termosztát...

Töreki. JA kérdése:

A Buderus falikazán termosztátjának mérési pontossága állítható-e?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy kb 1.5 fokkal többet mér, mint a valóság, így aztán hűvös van a házban. Az nem megoldás, hogy magasabb értékre tekerem, bár a Buderus a garanciális idő alatt ezt javasolta, hiszen van külső hőmérséklet érzékelő is, ami viszont pontos. Ha följebb tekerem, akkor a külső hőmérséklethez képest indokolatlanul magasabb belső hőmérsék, hő érsékletet "akarok", és olyan intenzív fűtésbe kezd, aminek meg túlfűtés az eredménye.

Leveleztem e Buderussal, válaszra sem méltattak. A szerelő sem tudta megoldani, megbántam a Buderust, mert a legjobb technika sem ér szaharát sem, ha nincs SZAKÉRTŐ szervíz. Megjegyzem, ez egy olyan komplex, napkollektoros, nagy rendszer, ami hétjegyű árba került, és elöl ötnél magyobb szám van. Reméltem egy kis supportot, de a Buderus ezekszerint csak elad. Segítsen valaki, aki tud.



2012. nov. 3. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

" 1.5 fokkal többet mér, mint a valóság"


1: ebben te biztos vagy??? Nem a "valóságod" mér kevesebbet?

2: A thermosztát megfelelő helyen van???


" Ha följebb tekerem, akkor a külső hőmérséklethez képest indokolatlanul magasabb belső hőmérsék, hő érsékletet "akarok", és olyan intenzív fűtésbe kezd, aminek meg túlfűtés az eredménye. "


Fingod sincs a rendszer működéséről. A thermosztátot annyira állítod, amennyire jól esik, a külső hőmérő 2 paraméterbe szól bele: 1: előremenő hőmérséklete, 2: a beállított érték előtt (a rendszer tehetetlenségét ellensúlyozva) mennyivel induljon. Ezekhez persze még jó pár paraméternek kell helyesen beállítva lennie.


"Leveleztem e Buderussal, válaszra sem méltattak."


Jól tették, alapvetően zagyvaságról beszélsz, lásd az első 2 kérdésemet.


"hétjegyű árba került, és elöl ötnél magyobb szám van"


Jól átb@sztak... Pénzed van, de eszed nincs...

2012. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindazonáltal éppen neked nincs fingod sem, mert valóban az előremenő vizet éllítja, de az előre indításba bele szól a "épület fajtája" beállítás is. Mivel azonban van beállítható meredeksége a fűtésnek -nem tudom, érted-e a szót-, ami éppen a parancsolt hőmérséklet (talán ismered ezt a Buderus terminológiát), és a külső hőmérséklet többek között- különbsége alapján fűt.

Nem kell egyetem hozzá, bár neked a modorodból kiderítve nem nagyon lehet, szóval ha az előremenő vizet melegebbre teszi a külső, és a parancsolt hőmérséklet alapján, akkor annak túlfűtés az eredménye.

Különben egy 200 négyzetméteres ház többkörös rendszeréhez, Buderus radiátorokkal (22 db), 36 solár csővel, 1000 literes tárolóval valószínüleg nem tudsz számolni.

Megjegyzem, két termosztát van, és -mint gépészmérnöknek- volt annyi eszem, hogy felcseréljem a kettőt, és a hiba is felcserélődött. Nem tudom, érted-e, de ez azt jelenti,hogy a BFU nem jó.

Válaszaim:

1.Jó helyen van a termosztát.

2. Részben egy másik Buderus termosztáttal, részben pedig egy hitelesített eszközzel ellenőriztem.


Kérésem:

Az irigységedet ne a gyakori kérdések oldalán éld ki.Ha meg nem irigy vagy, akkor kérlek a kérdésre válaszolj, és ne személyemet méltasd, mert ahhoz te nagyon kevés vagy, másrészt szükségem sincs rá, és baromira nem is érdekel.

Nem mintha rád tartozna, de közben egyszerűen véséroltam egy másik eszközt, újra kalibráltam a BUS-t, és tökéletesen működik. A Buderushoz általában valóban nem értek, de a saját rendszerem, és vezérlőm minden paraméterét tökéletesen ismerem, és csak arra voltam kiváncsi, hogyvan-e valaki, akinek sikerült egy Buderus által nem támogatott módon kalibrálni az eszközt.

2013. okt. 11. 20:15
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is egy ilyen rendszerem van, és pontosan ugyanez a bajom. Amúgy afűtési meredekség görbét tudod tologatni, de attól ez sajnos valóban nemváltozik. Nekem még rosszabb a helyzetem (amúgy 200m2, kollektoros rásegítés 1000 literes tartály, tehát ugyanaz)

Szóval nekem azt írja ki, hogy helyiség mérve 20 fok, a helyiségben meg többféle eszközzel mérve 19 fok van. Ami a furcsa, hogy ha 19 fokot állítok be a BFU-n, akkor más eszközzel mérve valóban 19 fokot tart. Olyan, mintha 19 fokot mutatna a szabályozónak, mint beállított hőmérsékletet, és ezt tartja is, DE helyiség mérve paraméterként 20 fokot ír ki. Én úgy érzem, mintha a fűtésvezérléshez szükséges adat (19 fok) valóban bemenne,és azt tartja is, de amikor átfordítja az LCD-re, mint kijelzés, akkor téved. Egyébként egy barátomnak ugyanez a rendszere van, ott is téves a kiírás.

Édekes teszt: két termosztátot raktunk fel egymás mellé a buszra két fűtőkörre, és ugyanast a tévedést hozta. A barátomnál a helyzet a tiéddel azonos, vagyis a helyiség mérve hőmérsékletre fűti fel, ha arra van tekerve, de hidegebb van mérve.

Én sem kaptam választ a kérdésemre. Tehát két különböző problémát tapasztaltunk:

1. Parancsolt hőmérséklet 20 fok, a szoba valódi hőmérséklete 20 fok, de többet ír ki, 22 fokot, mint mért hőmérséklet a valóságnál.

2. a helyiség mérve hőmérséklet 22 fok. a termosztát beállítva 22 fok hőmérsékletre, de alacsonyabb hőmérsékletre fűt. (ez a te eseted, meg a barátomé is.)

Ha idő közben megtudtál valamit, kérlek írd meg ide.

A varjakkal meg ne törődj, csak károgjanak.

2022. nov. 16. 16:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!