Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati Lakást Szeretnék...

Vvivien20 kérdése:

Önkormányzati Lakást Szeretnék igényelni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Sziatsztok. Én és a párom önkormányzati lakást szeretnék igényelni,mert szeretnénk családot,de sajnos csak ugy tudnánk megtenni ha külön élnénk és megkapnánk egy lakást. Nem tudjuk hogy kell hozzákezdeni ma ajánlotta ismerősünk és elakarom inditani valahogy! Csepeliek vagyunk ugyhogy j lenne itt! Segítsetek kérlek.Köszi
2012. nov. 12. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Menjetek be az önkormányzathoz érdeklődni, vagy nézzetek körül a honlapján ( [link]

A pontos választ úgyis ők fogják megmondani, hogy mi kell az igényléshez, és hogy egyáltalán jogosultak vagytok-e ilyen lakásra. Na meg, hogy van-e szabad lakás egyáltalán.

2012. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egész Pest tele van üres önkormányzati lakásokkal, ha mind kiadnák, rengeteg családon segítenének. De valamiért mégsem teszik, akkora a várólista minden kerületben, hogy akik ma akarnának belevágni, nem sok esélyük van sajnos... Plusz, a kritériumok is elég durvák, és azt hiszem, eleve egy-két gyermekes családoknak adnak ki, szóval ha Ti most tervezitek a babát, nem tudom, mennyire bólintanak rá.

Én is szerettem volna igényelni, de olvastam / hallottam az elrettentő példákat, reménytelen az egész... És akkor épülnek a lakóparkok, állnak tök üresen, esetleg félkészen... Undorító az egész, abba meg bele se merek gondolni, hány tíz-százezer embernek könnyítenének az életén, ha ezt a rengeteg üres lakást kiutalnák.


Plusz, ami még eszembejutott: talán pont idén volt balhé abból, hogy valamelyik belvárosi kerületben majdnem a duplájára növelték a bérleti díjat. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy megéri, még ha meg is kapnátok a lakást...

Albérletben nem akartok gondolkodni? Egyre olcsóbbak, igaz, nem tudni, milyen hosszú távra adják ki.

2012. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen voltam és megkérdeztem hogy megy valójában.Ha új lakást akarok akkor fél évre szólo lakbért előre kikell fizetnem és még akkor sem biztos hogy megkapom.De ha felújításra szorulo lakást szeretnék akkor meg egy évszázad mire kapok lakást!Csak azt nem értem hogy egyre több a munkanélküli egyre szarabb a helyzet nyilván azért akarok segítséget kérni mert nincs és itt is horror árakat kell fizetni.
2013. jan. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!