Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettem egy lávalámpát, amiben...

Vettem egy lávalámpát, amiben pirosak a buborékok, így azt hittem pirosan fog világítani. Jó ötlet, ha lefestem a lámpabúrát piros üvegfestékkel?

Figyelt kérdés
Látszódni fognak a buborékok? Pirosan fog világítani? Köszönöm!
2012. dec. 22. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Baja biztosan nem lesz tőle, és a felépítéséből adódóan könnyen le is takarítható róla, ha mégsem válna be.
2012. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szerintem az lesz a baj, hogy az üvegfesték nem fogja bírni a magas hőmérsékletet. Mivel a lávalámpa eléggé felmelegszik egy idő után.
2012. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
miért, mi fog vele történni? akkor van rá megoldás, hogy valahogy pirosan világítson?
2012. dec. 23. 18:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok:

én nem vizes bázisú üvegfestékkel festettem egyszer egy lámpaburát és mikor az használat közben felhevült, nagyon büdös szagot árasztott. Szinte égett rajta a festék. A lehúzhatós üvegfestéket meg nem is merem elképzelni, az tuti biztos megégne.

2012. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Létezik olyan festék, amivel a villanykörtéket lehet befesteni, az nem ég le róla (nem tudom mi a neve, érdeklődj háztartási boltban). Sőt, azzal nem muszáj magát a palackot festened, hanem festheted vele az alatta lévő villanykörtét is. Így eleve piros színű fényt fog kapni a palack, és nem fog "igénytelenül" kinézni a lávalámpa.
2012. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
karácsonyi ajándéknak szeretném és már vettem elég drágán festéket plusz, ha újat veszek, azt csak 27.től tudok;(
2012. dec. 23. 20:16
 7/13 A kérdező kommentje:
oldószereset vettem, azt írja 170 fokig hőálló. annál csak nem melegszik tovább a lámpa...
2012. dec. 23. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
A henger nem, az olyan 50-70 C fokig melegszik fel kb. De az izzó ami fűti, annak az üvegburája simán felmehet 250-300 fok körüli hőmérsékletre is.
2012. dec. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
melyik a henger része? az üveg része nem hiszem, hogy addig felmelegszik, hiszen az nagyon veszélyes lenne.
2012. dec. 24. 01:07
 10/13 anonim ***** válasza:
A henger az, amiben a "láva" van, ez lehet olyan 50-70 fokos kb. Rajta is van a jel, hogy megfogni tilos. Az izzó ami alulról melegíti, na annak a búrája viszont többszáz fokig melegedhet fel. Ahhoz nem is tudsz hozzányúlni alapesetben, mert zárt térben van (a helnger alatt eldugva).
2012. dec. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!