Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű központi...

Bandris kérdése:

Vegyes tüzelésű központi fűtés kialakítása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Segítsetek abban hogy van e olyan oldal a neten ahol viszonylag pontosan ki lehet kalkulálni a költségeket. Vagy ha van köztetek szakos tud e nekem segíteni a kalkulácíóban. 110m2-es családi házról van szó. A vegyestüzelésű kazán beépítése miatt valószínű új kéményt is kell építeni.
2013. jan. 1. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon sok mindentől függ pl öntöttvas vagy lemez kazán,pl puffer ha akarsz (nekünk van és nagyon jó) olcsó,közepes vagy drága féle fajta radiátorok,rézcsövekből mennyi kell stb stb stb így hirtelen azt mondanám miután kémény is kell,hogy 900ezer a minimum ...nekünk 150nm 1,6 millió.... 150volt a munkadíj,180 a tartály,240 a kazán,400 körül a csövek,350 körül a radiátorok és +tágulási,2 keringető + minden egyéb apróságok.

Ha pontosan akarsz kalkulálni hívsz pár szerelőt árajánlat miatt és úgy fogsz tudni a legjobban....

2013. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez nagyon kevés adat.a nagyság és hőveszteség alapján kellene kiszámolni és méretezni,ehhez épületgépész kellene, vagy megpróbálkozol vele.

és már csak a kazánok közt árban is hatalmas a különbség.

2013. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen oldal, mert ebből a szempontból szinte minden ház egyedi. Sok mindentől függ. Például:

Van-e már valamilyen radiátoros/padlófűtéses, stb fűtési rendszer?

A vegyes kazánnak van-e kialakítva hely? Pl pince, kazánház...

Ha van, hogy lehet a fűtéscsöveket odáig eljuttatni?

Ha van meglévő rendszer, ahhoz milyen szerelvények, hőcserélő, csapok, lefúvószelep, hűtőkör, puffer, szivattyú kell?


Ez csak néhány kérdés kapásból. Ha kémény is kell, akkor alsó hangon is simán hét számjegyű lehet a végösszeg.

2013. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 1. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én házam is ekkora én 3 éve csináltam.5 rétegű csövel lett megoldva lemezradiátorokkal.Szerintem min 1 milla. De nem írtad új házról lenne e szó vagy nem van e szuterén vagy nincs mert ettől is függ. 5rétegűt szinte csak új háznál használnak mert az aljzatba teszik.Ha utólag csinálod a rendszert rézzel oldják meg mert az az esztétikus de nagyon drága.Ha szuteréned van akkor meg a vas cső a legjobb megoldás szerintem.Alul kőrbeviszik és csak a radiátoroknál felállnak vele.Tehát pontos választ ne várj.
2013. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Yugure ***** válasza:
Utólag is be lehet vésni a falba a műanyag csövet, de ez sok munka amit ki kell fizetni a kivitelezőnek. A falon kívüli csőszerelésre nem csak a legdrágább rézcső létezik. Mindenki ezzel jön! A legolcsóbb a hagyományos acélcső, bár itt hegeszteni tudó szakembert kell találndod. Valamint a Geberit Mapress préselhető acélcsöve is jó megoldás. Ezt nem hegesztik hanem présgéppel összepréselik az idomokkal. Zárt rendszerhez választható az olcsóbb horganyzott szénacél geberit cső, a neve c-stahl. Ha nyitott a rendszer akk. csak az edel-stahl cső választható. Ez rozsdamentes, ötvözött acélcső. Egyébként a rézcsöveket nyíltrendszerbe nem ajánlják. Kazánból jóminőségű magyar gyártmányú lemez már van 150 ezer alatt. Megfelelő méretezéssel, puferrel, kazánvédő keverőszeleppel min. 20 évig elmegy egy új lemezkazán.
2013. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!