Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kirepülök a családi fészekből,...

Kirepülök a családi fészekből, mire számítsak?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és albérletbe fogok költözni egy másik városba. Mire kell figyelnem, milyen rejtett vagy egyéb költségek merülhetnek fel és körülbelül egy "átlagos-spórolós élet" mennyibe kerül havonta? Köszönöm a segítségeket!
2013. jan. 11. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
nyomor éhezés ahoz hogy élj lazán 180 000 ft kell ha jobban akarsz akkor 200 000 ft fellet . ha ez allat vagy 120 000 ft akkor éhen halsz:)
2013. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért az előzővel nem igazán értek egyet, jóval kevesebből is meg lehet élni, én is ezt teszem. Szóval ugye egyszer kell fizetned az albérletet és a hozzákapcsolódó rezsit, ezzel spórolhatsz ha többen béreltek egy lakást vagy csak szobát bérelsz. Aztán ami fontos az a kaja, ez többe kerül, mint gondolnád, legalábbis én amikor elkezdtem magamra bevásárolni rendesen pofára estem, főleg a hús drága nagyon! Ha magadra főzöl valamit javíthatsz a költségeken, de azért az se olcsó. Emellett nyilván a közlekedésre is kell áldoznod, hogy mennyit az attól függ, hogy hol laksz, diák vagy-e még. Aztán ruházkodásra is kell valamennyit, bár ezt egész olcsón meg lehet úszni. Illetve hát egy kis plusz keret amiből szórakozol, hobbidra költesz stb. Illetve azzal számolj, hogy eleinte az albérletbe rengeteg dolog fog kelleni, ami mivel eddig nem éltél külön valószínű nincs sajátod: alapvető konyhai eszközök (étkészlet, néhány fazék stb.), akkor ilyenek pl.: hogy hajszárító, manikür készlet, ágynemű, néhány bútordarab, ami nincs az albérletben, illetve nyilván az elején ki kell fizetni a kauciót. Én azt javaslom, hogy a költözésre különíts el egy összeget egyszer, később pedig több mindentől is függ, de úgy 80 körül már kijöhetsz és ebben benne van a szobabérlés.
2013. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy Pestre költözöl, vagy valami másik városba.

Tudod, hogy "vidéki" városban azért valamivel (talán) kevesebbet kell költened közlekedésre (=többet fogsz gyalogolni), kevesebb olyan szupermarket van, amelyikbe ha bemégy, teljesen elcsábulsz, és az sem mindegy, hogy az albit mennyiért tudod kivenni.


Távfűtéses lakás esetében (ha nincs külön mérő-óra a radiátorokon) akkor a fűtéssel nem tudsz spórolni, gázkonvektor esetén annyit fűtöl, amennyit meg tudsz fizetni.

Azt is feltétlenül kérdezd meg, hogy mennyi a közös költség összege, épületenként van hatalmas eltérés.

A liftes házakban jelentősen több a közös költség.


Ha ide írod, hogy melyik városba költözöl, talán ennél konkrétabbat is ír valaki.

2013. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Saját étkészletem, ágyneműm, ruháim, stb. van, bútoraim és nagyobb dolgaim nincsenek. Egerbe fogok költözni és nekem megfelel az is, ha csak egy szobát bérelhetnék, sőt, az volna a jobb.
2013. jan. 11. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű,mert most fogsz igazán azzal szembesülni,hogy milyen drága az élet.Szerintem 100-120 ezerből ki lehet jönni,ha nagyon spórolsz.
2013. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egrieken a sor, aki tud segítsen!!!

Elfogadható áron, elfogadható szinvonalú és elfogadható nagyságú albit a kérdezőnek!

Ha tud valaki, valamit, segítsen!

2013. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van abban valami, hogy egy 100as alaphangon elmegy, ha nem csak vegetálni akarsz.

pont most számoltam össze mennyi a kiadásunk a párommal, pedig mi még marha szerencsések vagyunk, mert saját lakásban élünk.


szóval ha nem csak otthon akarsz ülni 3 pulcsiban párizsis zsemlét majszolgatva, mert fűteni is alig van pénzed, és a kaja sem 2 fillér, akkor fel kell kötni az alsóneműt.


ugye már dolgozol?

2013. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egerben csak kirándulni voltam, gyönyörű város, és az a rengeteg történelmi látnivaló, ....

De szerintem éppen ez a legnagyobb bevételi forrása is a városnak, az idegenforgalomból él valószínű a lakosság nagy része. Talán éppen ezért alapjaiban drágább a megélhetés, mint másik hasonló méretű városban.


Nagyon gyorsan fel kell majd térképezned, hogy hol, mit tudsz vásárolni, ami olcsóbb, mint amit a túristáknak kínálnak.

2013. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak, ez hasznos tanács volt!
2013. jan. 13. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!