Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres hődobot használ...

Vízteres hődobot használ valaki, mennyire vált be?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ajánlatos használni ilyet ugyanis a tűztérnél elhelyezett hőcserélővel ellentétben a vízteres hődobot csak a füst melegíti ezáltal a hőmérséklete a füstgáznak annyira lecsökken, hogy kicsapódik a kátrány és pár év alatt teljesen tönkre vágja a kéményt. És ha a kémény átitatódik kátránnyal azt bizony le kell bontani.
2013. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zsolt75 ***** válasza:

A "PEPO koromtalanító" meg tudja szüntetni a kátrányt a kéménybe. Én már használom egy ideje és egy kéményseprő véleményét is kikértem. Az ő véleménye is pozitív volt, de a bekötőcsövet szétszedtem 4 év után , kitisztítottam és semmi kátrány nyom nem volt.


Mindennek ellenére azért van igazság az első válaszíró véleményébe is.


Nekem ugyan vízteres kandallóm van és mellé egy kandalló ventillátor ami a kandallótérből a levegőt elszállítja távolabbi helyiségekbe, de a magánvéleményem az, hogy ez a hődob nem hiszem, hogy fűtésre alkalmas szerkezet lenne önmagában.

Ha igaz az , hogy sok hőt tud elvenni a kiáramló füstgáztól, akkor az tényleg lehűl és a kémény huzata nem lesz tökéletes. Ha meg nem vesz el sok hőt akkor meg nem is tud fűteni.


Összegezve: nem hinném, hogy érdemes lenne ilyet beépíteni.

2013. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért egy pillangószelepet érdeme berakni egy 8kw kályhába 120-as füstcső van a kémény 150-es saválló kémény.
2013. jan. 15. 22:41
 4/5 Zsolt75 ***** válasza:
A kéménycsőbe nekem is van pillangószelep, de azzal csak az égést lehet lefojtani.
2013. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes pillangó szelepet berakni ha túl nagy a huzata a kéménynek. Ellenben sima hődobbal is ki lehet nyerni még egy kis hőt.
2013. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!