Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért forr fel a víz a vegyes...

Lada2107 kérdése:

Miért forr fel a víz a vegyes kazánban?

Figyelt kérdés
Nemtudunk egyszerüen ugy füteni a vegyes kazánunkkal hogy ne rotyogjon benne a víz kb 10 évig nem használtuk! Nemtudom milyen rendszer egy biztos a kiegyenlítő tartály nincs lezárva ugyanebben a rendszreben van egy gázkazán is amin van keringető szivattyú de ezt a kazánt csapokkal ki lehet zárni a rendszerből a vegyesnél nincs szivatyú esetleg lehet hogy ugyanazt a szivattyút tudja használni mindkét kazán ha kinyitom a csapot??? Egyáltalán ezmiatt rotyog hogy nincs szivattyú beavatva?? 2 naponta felkell mennem a padlásra tölteni a rendszerbe elég kellemetlen (Nem mai kazán Orosháza)

2013. jan. 15. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen van.Egyszerre csak az egyik lehet nyitva.

Nem lyukas az a kazán véletlenül,hogy ennyiszer kell tölteni?Nálunk is ez volt.A radiátor hideg volt,a kazánban meg már 70 fokos volt a víz.Addig csak szivárgott,aztán egy töltésnél végleg megadta magát,és orrán száján jött a víz.

2013. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gravitációs fűtés kivételével mindegyikhez kell keringető szivattyú!!!!!!!! Valószínű ha a csappal megnyitod és a keringető elkezdi keringetni nem fog felforrni a víz és tönkre se teszed a kazánt
2013. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A csap biztos jó? Ha egy csap 10évig van zárva úgy hogy viz is van a rendszerben akkor biztos beaétosodik rendesen.A nyitása milyen volt? Nem lehet csak a kart mozgatod,de a csap maga be van rohadva és valójában nem nyilik ki?

Mert akkor csak a kazánban lévő vizet melegíted és az nagyon hamar felforr

2013. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A csap kinyílik az biztos mert a radiátorok is megfoghatatlanok olyan forrók,fűt mint a bolond csak ennyi a baj hogy rotyog ja és biztos hogy nem lyukas mert a hiányzó víz egy kannába megy amibe egy csőből megy a víz amit beledugtam a kiegyenlítő szájába.Közben kipróbáltam a keringetővel sokkal lasabban melegedtek a radiátorok igaz hogy később de egy idő után ugyanugy rotyogott mint szivattyú nélkül! Nemértem én ezt haveréknál meg csak ugy zuhog a tűz a kazánban és egy hangja nincs a víznek. :S
2013. ápr. 4. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!