Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettem mosógépet, kétszer...

Keller Jánosné kérdése:

Vettem mosógépet, kétszer mostam vele és véletlenül hozzá értem a kábelhez amit a konnektorba dugok és melegnek éreztem. Azt hiszem ez nem jó, mert akkor valami mégiscsak hibás lehet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lehet laza vagy oxidált a konnektorban is vagy a dugóban is a vezeték.Meg kell nézni a konnektort és meghúzni a vezetéket ha ekkor is melegszik akkor a dugót is kicserélni, csak figyelni melyik vezeték van földelve
2013. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha új a mosógép akkor nagyobb esély hogy a konnektor laza és a dugó attól veszi át a melegedést.
2013. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A ma gyártott elektromos készűlékeken dugót cserélni nem lehet,mert egybe van öntve a vezetékkel.A hiba egyértelműen a dugajban keresendő.A laza csatlakozás,bekötött vezeték fellazulása mellett,a vezeték

korrodálása is okozhatja .Nem bírja a nagyobb teljesítmény t .

2013. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A ma gyártott készülékekből lespórolják a kábelt, így aztán nemhogy lehet, hanem kénytelen vagyok befejezni saját magam a gyártást. A következő páciens az alig 70 centis dróttal rendelkező kenyérsütő lesz...
2013. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
5-ös, nagyon tévedsz. Nem spórolásból rövidek a háztartási kisgépek csatlakozó vezetékei, hanem azért mert előírás. A mai lakásokban már nem csak egy csatlakozó aljzat van, hanem körbe a konyhapulton jó néhány. Így könnyedén lehet csatlakoztatni a készüléket anélkül, hogy a gyerek véletlenül magára rántaná a készüléket, illetve így ki van zárva a botlás veszélye is. Továbbá csak halkan megjegyzem, hogy a tápkábel módosításával a garanciáról is egyből lemondasz.
2013. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös nem téved,5-ösnek igaza van.Mindennel spórolnak,miért van az hogy egy drágább vagy márkás készüléknek van normális,hosszú vastag kábele,a bóvlinak meg vékony és rövid ami alig bírja el a névleges terhelés felét.Ne essen benne olyan nagyot a gyerek mi? Mindig jókat derülök amikor 20 amperes akkutöltőket,bikázókat,multimétereket látok kb.egy négyzetmilliméteres vezetékkel.
2013. febr. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.Üdv mindenkinek
2013. febr. 28. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!