Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A számlákat ti megőrzitek?...

A számlákat ti megőrzitek? Gondolok itt a villany-, víz-, gáz-, upc-, telefon-, kuka-.

Figyelt kérdés

Nem a csekk kis részére gondolok, hanem magára a számlára? Meg kell őrizni? Meddig?


A párom szerint csak a csekket kell, de én a 4-5 éveseket is őrzöm.


(Bocsi, ha rossz kategóriában van!)


2013. ápr. 4. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megőrizzük, ha bármi felmerül, az az egyetlen "bizonyíték", hogy mennyit számláztak ki, mennyi volt a nyilvántartott fogyasztás, stb.

Mellesleg, mi utaljuk őket, csekk így nincsen, hanem hozzátűzzük az utalás-igazolást.

2013. ápr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én azt figyeltem meg,hogy azokat a számlákat amiket befizettem,megőriztem ,azokat a kutya sem keresi,kérdezi ,

bezzeg amiről nincs semmim,arra rákérdeznek,és hiába van meg előtte -utána minden számlám,akkor is fizetni kell,

-leírom magyarul : egy évben 12 szemetes számlát szoktunk befizetni,de a szolgáltató csak 11-et küldött,

nekünk nem tűnt fel,mert mi mindet befizettük amit kiküldött,

de egyszercsak rájöttek ,hogy egy hónap kimaradt,és kérték azt a pénzüket is,

mi meg előkerestük az "összes" befizetést és természetesen az az egy hónap,nem volt meg nálunk sem,

2013. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor számlát megőrizni!! Így nekem lett igazam! ;-)


És hány évig? Az egy évnél régebbieket ki lehet dobni?

2013. ápr. 4. 08:48
 4/7 hell-ikon ***** válasza:
Minimum 5 évig _kell_ de mi biztos ami biztos alapon még az annál régebbieket is őrizzük...
2013. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hell-ikon ***** válasza:
Illetve nem minimum, hanem addig kell.... bocsi.
2013. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindent külön dossziéban gyűjtök. A számlákhoz hozzátűzöm a feladott csekket.

Részben azért, mert tanultam anyám hibájából. Sosem volt időben befizetve a csekk és ide-oda pakolászta, néhány a szekrényben volt, néhány a pénztárcában.... És bizony volt, hogy akkor még a Matáv lehúzott minket nem kevés pénzzel, mert nem tudtuk bizonyítani az igazunkat.

Részben meg azért, mert albérletben élek már vagy tizenöt éve. Néhány helyen a tulaj nevén maradtak az órák, néhány helyen az én nevemre kerültek. Ami a tulaj nevén volt, azokról csak másolatot őrzök, hogy ne tudjon esetleg később belém kötni vagy beperelni...stb. Ami saját néven van/volt az meg azért, hogy a szolgáltató ne tudjon cseszegetni.

De nemsokára nyakamba veszem a várost és körbejárom őket, hogy a 6-8-10 évvel ezelőttieket nyugodtan kikukázhatom-e. Tetemes mennyiségű papír összegyűlt már. És kérek róla igazolást, hogy arra az időszakra, fogyasztási helyre, mérőórára nincs tartozásom. Biztos, ami biztos ;)

2013. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindent megőrzünk, mert a sz@rházi szolgáltató tőled várja el, hogy bizonyítsd, hogy befizetted!


Invitelnek nemrég írtam egy k anyázós levelet, hogy egy év távlatából engem ne fenyegessenek, meg küldözgessenek felszólító levelet, ha már rég nem vagyok az ügyfelük :-)

Kaptam egy bocsánatkérő levelet is cserébe :-D

2013. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!