Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 13kw-os elektromos kazán...

Weiszy kérdése:

13kw-os elektromos kazán 110nm könnyűszerkezetes ház esetében (15cm a fal szigetelés + 6cm dryvit), ahol 8 kör padlófűtés van (kb 650m 20-as padlófűtés cső) mennyit fogyaszthat naponta KW-ban ill.24 órából időben mennyit mehet téli időszakban?

Figyelt kérdés
Jelenleg, mivel vezetékes gázunk sajnos nincs, jelenleg PB-ről, ill kandallóval van megoldva a fűtésünk. Ennek csak a téli időszakban a költsége kb 70-75000 Ft/hó.

2013. máj. 8. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

egy 110 négyzetméteres házban egy 13 kw-os kazán az nagyon karcsú,

télen ,nagy hidegben,az 24 órán keresztül is folyamatosan mehet,

én a nappali áram árát tudom, az most kb 50 ft,

13 x 50 = 650 ft óránként,

2013. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy a 13 kw áramfelvétel max. teljesítményen van ami 70-80 fokra való felmelegítést jelent. Padlófűtéshez csak 40 fok körüli vízhőmérséklet kell.

Így nem lehet 13kw/óra a fogyasztás.....

2013. máj. 15. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:

sajnos nem ,

amire esély van,hogy a 13-as kazánod nem képes 40 fokra sem fölmelegíteni a vizet,

mert ez a kicsi teljesítmény nem elég arra ,hogy a pl 20 fokos padlóban keringő,20 fokos vízből ,40 fokosat csináljon,

2013. máj. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy vegyes tüzelésű kazán+puffer?Igaz,hogy sok a munka a fával,de szerintem megér egy kis munkát,ha olcsón,jó melegben lehet az ember.Esetleg,ha tényleg annyira villany,akkor lehet hőtárolós kályhát/kályhákat is beszerezni,s azokat éjszakai áramra kötni.
2013. dec. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tizedes válasza:

Honnan jön az a gondolat, hogy egy 13 KWH teljesítményű kazán nem képes felmelegíteni a 20 fokos vizet 40 fokosra?

A gázkazánom hiába 18kWh-s, lemodulál és előállítja a 40 fokos-501 fokos vizet.

éééés NEM kell 24KWH ahhoz, hogy meleg vizem legyen. Badarság.

Meg is mondom,mit tapasztalok.

Világ életemben úgy állítottam be a melegvíz hőmérsékletét, hogy PONTOSAN annyira legyen meleg a víz ZUHANYZÁSKOR, hogy amikor a elfordítom a melegvizes kart és a zuhanyon lévő szűkítő miatt fele vízsugarat engedek,akkor még kibírható legyen a meleg víz hőfoka.

Igy egy cseppet sem kell bekeverni a hidegből, nem melegít feleslegesen a kazán meleg vizet.Most 40fokon van(kettes állás)Nyáron egyes , 30 fokon van)

No meg ott van a fürdés.

Ekkor átállítom a hőfokot 65 fokra és közepes átfolyással lazán megvan a forróvíz mennyiség.


A gázkazánom ilyen hidegben reggel 2 órát megy, napközben, dél körül egyet, másfelet és délután 5-től 7ig szintén.

Ez max 6 órás működés, 78nm-en, radiátor és padlófűtéssel és 21,5 fokos hőmérsékleten.

224 m3 fogyasztás volt nov 18-dec18 között, ma olvastam le.

SZerda -szombat kádas fürdés, többi napokon zuhanyzás.


Miután régi a kazánom, elektromosban gondolkodom én is, SOKKAL olcsóbb lenne a kazán, mint a kondenzációs+kéményengedélyek.

Egy 4-5 Kwp-s napelemrendszeren gondolkodom...majd, ha a Demrad Aden kazán bemondja az unalmast...

2017. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!