Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerencsebambusz gondozása....

Szerencsebambusz gondozása. De hogyan?

Figyelt kérdés
Majdnem 2 éve kaptam egy szerencsebambuszt. Minden második nap friss vizet teszek alá. Most vázában van, de szára alján van egy kb. 20 cm-es rügy. Ezt le lehet vágni és földbe ültetni vagy esetleg ugyanúgy vázába rakni? Keresgéltem a neten oldalakat, de nem nagyon találtam. Valaki segítsen :S Előre is köszönöm :)
2009. okt. 4. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nyugodtan vágd le és ültesd el, és én a helyedben az eredeti növényt is elültetném. Amikor nekem volt szerencsebambuszom csak rövid ideig tartottam vázában, aztán földbe elültettem. Szeretett ott lenni, amíg a macska meg nem rágcsálta....
2009. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 évig volt földben, és sok uj hajtást is hozott, nekem is macska rágta meg utána valami oknál fpgva kipusztult.
2009. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
My bamboo will die!
2009. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem ne ültesd át földbe, mert a "szerencsebambusz" valójában a sárkányfák egy fajtája, és földbe ültetve elveszíti bambusz jellegét. De persze nem teszel neki rosszat, ha elülteted, csak akkor nem lesz többé olyan "bambusszerű".
2011. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


látod, itt a képen is szivacsban van, nem földben.mivel a szivacs, vagy golyócskák is tartalmaznak vizet, és ha simán vízbe rakod akkor is jó neki, és így fog kinézni. ha vízbe helyezed, akkor elveszti ezta formáját, és fehérszélú leveleket fog hozni, zgyhogy inkább vízbe tarsd mert az szebb. azt is olvastam, hogy csak hetente elég feltölltenia vizét, és havonta kell teljes vízcsere, mert a klóros csapvíztől besárgulnak a levelei.

2011. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*bocs, elírtam: ha FÖLDBE helyezed, akkor elveszti ezta formáját
2011. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!