Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Denevér költözött az erkélyünk...

Denevér költözött az erkélyünkre. Persze reggelre eltűnik, de addigra éjszaka összeszarik mindent. Hogyan lehetne elzavarni, vagy kiírtani?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 10:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem írthatod ki, mert védett állat. Esetleg próbálj ki vmi ultrahangos állatriasztót. Az ember nem hallja, de távol tartja elvileg a rovarokat, egereket, stb. Gondolom a denevérekre is hat.
2008. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
86%
Mivel a denevérek mind védettek, sem kiírtani, sem semmilyen módon nem szabad zavarni az élettevékenységét! Amúgy nem teljesen stimmel nekem, mert ha tényleg denevér, akkor nappal kéne összeszarnia az erkélyt és éjszakára eltűnnie... Mindenestre vedd úgy, hogy egy darabka természet költözött a közeledbe és próbálj örülni neki. Jobb megoldás inkább az állatok szemetét felfogni valamivel, mint pl. falusi házakon kis polcot tesznek a fecskefészkek alá.
2008. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az első válaszoló írta vannak különböző "kártevő" risztók. Ultrahangosak is és olyan ami egy halk pittyegést ad le 20mp-enként.
2008. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
53%
minden éjjel eljön és megpróbál berepülni az ablakon , a denevér ki akarja szivni a véred de inkább ne engedd neki,tegyél világitást oda ahol épp a denevér lakik mert nem szereti a fényt
2008. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)))

Már előre látom a férjem arcát, amint épp az örök vadászmezőkre küldené a nyomorultat, de én elkiabálom magamat: " Ne Drágám!!! Védett állat! Vegyünk inkább ultrahangos denevérriasztót! Már 30.000.- ft.-tól lehet kapni!"

Hát nem tudom kinek kéne gyorsabban menekülnie, a denevérnek, vagy nekem. :)))

2008. jún. 20. 19:37
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

nem is tudtam hogy védett... Nagybáttyámnál kinn sátoroztunk aztán valami neszt hallottunk, kijöttünk a sátorból és láttuk, hogy egy denevér beleragadt a légyragasztóba (nem az a hülye kis papír, rendesen fel volt kenve a szemöldökfára ragasztó) és ott vergődött. Reggelre kihunyt, aztán ment is a kukába

tehát valami ilyesmit javaslok Neked is, ez anyagilag is jobban megvalósítható, mint a riasztó...

2008. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Na ez nem is hülyeség!!!

Utána nézek ennek a légyragasztós témának.

Köszönöm a tippet! :)))

2008. jún. 21. 15:39
 8/26 anonim válasza:
82%
Vagy tegyél ki egy mozgásérzékelős kislámpát, ha arra repül felkapcsolódik.
2008. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Na már megérte feltennem a kérdést!

Köszi!

Ilyenek nekem miért nem jutnak eszembe???!!!

Erre nem fontos válaszolnotok:))))

2008. jún. 23. 10:09
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Jobb lenne valahol egy nyugalmas zugot biztositni neki. NE FÉLJ Nem RAGAD A HAJADBA. A fecskepelenka ötlet nekem is bevált. /fecskénél/ erdr33
2008. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!