Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A csempéről nem jön le a...

A csempéről nem jön le a ceruza. Hogyan szedhetném le?

Figyelt kérdés
Átalakítás volt, és a kőműves össze firkálta a csempét a fürdőbe.És nem tudom mivel lesikálni... Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 26. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a grafitot simán oldja a víz. Ha nem akkor keress valami masszívabb oldószert, körömlakk lemosó, sebbenzin, vagy egyszerűen mosószeres szivacs, cif, cillit bang stb.
2013. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, de radír? :)
2013. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Radírral sem jön le. :( Próbáltam domestossal, benzinnel, acetonnal...
2013. jún. 26. 13:50
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

Radírral sem jön le? Elvileg a radír normál csempe felületről lehozza a ceruzát. Kipróbáltam itthon, kétféle csempén + 1 járólapon és lejött mindről még az ujjammal is. Meg radírral is. Valószínűleg a csempétek olyan felületű amiről kevésbé jön le. Én sima B-s ceruzát használtam ez viszonylag puha és az "elefántos" radírral. Lehet talán a radírod valami modern fajta mert van már többféle radír.

Van pl ez ami jó minőségű papíron de máshol nem visz olyan jól:

[link]


Aztán vannak a gyerek radírok mindenféle színben és olyanok nem egészen olyanok mint a klasszikus radírok, hanem könnyebben hasadnak, kevésbé gumiszerűek, kicsit mint egy olvadt műanyag. Azok is olyanok amilyenek.


Próbálj meg egy KOH-I-NOOR radírt ez egy klasszikus rendes :) gumi radír:

[link]

Aki rajzol/t ismeri a különbségeit, egész másképp radíroz. Vagy egy tintaradírt ami meg nagyon kemény típus, szintén érdemes megpróbálni.



A grafitot amúgy semmi sem oldja. :( Csak a fluor, szóval ha semmi akkor próbáld fluoros fogkrémmel, de erősen ne dörzsöld mert nagyon finom csiszoló szemcsék vannak benne és bemattíthatja a felületet.


A SZÉN ÉS VEGYÜLETEI

"Vízben nem oldódik."

"A szén szobahőmérsékleten kémiailag inaktív, nem vegyül, vegyszerek, oldószerek nem hatnak rá. Csak a fluor támadja meg, de az is csak a finom eloszlású kormot..."


[link]

2013. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!