Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van arra valamilyen rendelet,...

Van arra valamilyen rendelet, hogy mikortól lehet hangos gépekkel dolgozni lakott területen?

Figyelt kérdés
Mellettünk épül egy társasház és már 6óra elött sípolva tolat be a teherautó,ami aztán folyamatosan megy.
2008. jún. 24. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy van, hogy magánterületen azt csinálsz amit akarsz reggel 6-tól este 10-ig.

Ebben az idószakban akár a hifit is hallgathatod max hangerőn végig, senki nem szólhat egy árva szót sem. Jogilag ez így támadhatatlan, de az embereknek van néha némi erkölcsösségük, és szerencsére aki normálisabb az nem így csinálja.

Ha nem akarsz magadnak fölös hercehurcát, akkor szerintem ne jelentsd fel őket, mert az a pár perc (5-10 lehet a válaszod alapján) őket igazolná.

2008. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Az előző válaszoló teljesen rosszul tudja a dolgot! Már egyáltalán nincs időhöz kötve a csendháborítás, ha téged zavar amit a szomszéd csinál bármikor feljelentheted. (hasonló miatt én már átrágtam magam több fórumon! Mellettünk a szomszéd gyerek imádta bömböltetni a zenét. Én átmentem az apjához, szóltam neki, azóta csend van. Ha nem történt volna semmi mentem volna feljelenteni! )

Viszont az építkezésnél nemhiszem, hogy bármit is el tudnál érni, szerintem is felesleges feljelenteni. Egyszer csak elkészül az a társasház! De neked még jobb is, mint nekem! Nálunk tavaly nyáron kezdtek egy társasházat építeni és még szombaton is 6 órakor kezdték a munkát!(Vasárnap azt hiszem nem dolgoztak de ebben már nem vagyok biztos) Elég idegesítő volt! Most megint hangosak az építkezésen, mert most vannak az utómunkálatok (álványbontás és hasonlók) Mondjuk azt sosem értettem, hogy miért reggel 6-kor kell az olyan munkát végezni ami zajjal jár utána meg szinte egész nap csendben vannak!

Csak azt tudom neked mondani, hogy KITARTÁS!


Ui: Esetleg az önkormányzatnál tudnál érdeklődni, hogy mit tehetnél az üggyel kapcsolatban!

2008. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál a szabálysértés, birtokháborítási osztályon tudják nekem megmondani h melyik ez a rendelet, de ha csak simán beletelefonálsz, akkor bizti segítenek telón is.
2008. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!